Klaipėdos vaikų lopšelyje - darželyje rasta daugybė pažeidimų

Klaipėdos vaikų lopšelyje - darželyje rasta daugybė pažeidimų
AA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Klaipėdos apygardos priežiūros skyriaus inspektoriai, praėjusią savaitę, atliko planinį patikrinimą Klaipėdos lopšelyje – darželyje „Obelėlė“. Darželio valgykloje nustatyti higienos, kryžminės taršos, atsekamumo bei ženklinimo pažeidimai. Vaikams buvo tiekiamos per mažos porcijos.  

darželis obelėlė

Taip pat inspektoriai aptiko ir apie 34 kg įvairių maisto produktų, tarp jų ir trumpo galiojimo, laikomų ne maistui laikyti skirtose vietose: sukrautus į maišelius ant grindų, sandėlyje esančiose dėžėse tarp įvairių maišelių ir šluosčių. Maistui skirta mėsa aptikta šalutinių gyvūninių atliekų šaldiklyje. Šių aplinkybių visuma inspektoriams leido daryti prielaidą, kad galimai maistą darbuotojai buvo susiruošę išsinešimui, savoms reikmėms. 

 

Lopšelyje – darželyje buvo patikrintos visos su vaikų maitinimu susijusios patalpos, jose inspektoriai aptiko ne tik nešvarias maisto laikymo ir tvarkymo vietas, bet susidėvėjusį, vietomis ir surūdijusį, sulūžusį gamybinį inventorių, o ant kai kurių įrenginių jau įsisenėjusius nešvarumus, užterštus šaldytuvus. Maistas, kuris buvo ruošiamas vartojimui, laikytas nešvariuose, susidėvėjusiuose induose. Inspektoriai aptiko ir daugybę maisto saugos pažeidimų: mėsa, žuvis atitirpinama aplinkos temperatūroje, pienas laikomas ne šaldytuve, daržovės  - šalia gyvūninių produktų ir t.t.

Inspektoriai patikrino ir porcijų atitikimą reikalavimams, tačiau ir čia nustatyti pažeidimai: jau paruoštų jautienos kukulių porcijos neatitiko valgiaraštyje nurodyto svorio (svoris valgiaraštyje - 80 g, o pasvėrus porciją ant svarstyklių – siekė tik 56 g). 

Patikrinimo metu atsakingi darbuotojai buvo įpareigoti nedelsiant šalinti akivaizdžius trūkumus. Apie nustatytus pažeidimus buvo informuota Klaipėdos miesto savivaldybė. VMVT Priežiūros skyriaus pareigūnų sprendimu, neženklinti ir galimai nesaugūs produktai, turės būti sunaikinti. Atsakingiems asmenims – bus taikoma administracinė atsakomybė. Įstaiga bus patikrinta pakartotinai, siekiant įsitikinti, jog visi užfiksuoti pažeidimai yra pašalinti.

VMVT primena, kad vaikų ugdymo įstaigų vadovybė ir visuomenės sveikatos specialistas privalo nuolat domėtis kaip yra užtikrinamos vaikų maitinimas pagal sudarytas sutartis ir priimti priemones, jeigu maitinimo paslaugos teikėjas neužtikrina susitarimo. Maitinimo paslaugos teikėjas atsako už tai, kad nustatyti vaikų maitinimo organizavimo trūkumai būtų pašalinti nedelsiant. Nepašalinus neatitikimų, visuomenės sveikatos specialistas apie trūkumus turi pranešti VMVT. 

Reklama Ikona, uždaryti