Klaipėdoje kuriasi naujas projektas - „Kartų akademija”

Klaipėdoje kuriasi naujas projektas - „Kartų akademija”
AA

Atėjus rugsėjui mūsų mažieji iškeliauja į mokyklas, laisvo laiko sumažėja, o seneliams vėl iš naujo tenka pratintis prie naujo pasimatymų su anūkėliais ritmo.

Nors ir nekalta, bet staigi atskirtis mūsų senjorams tampa emocine našta. Tramdydami liūdesį jie lieka stebėti gyvenimo pro langą. Senjorų vienišumas – tai tyli problema, kurią pasinėrę į kasdienių rūpesčių sūkurį, dažnai nustumiame į šoną.

Projektas „Kartų akademija“ kuriasi siekdamas spręsti būtent šią problemą. Iš pradžių gal kiek kukliai, mažais žingsneliais, bet su dideliu užsispyrimu augti.

„Tai opi šiandieninės visuomenės problema, kuriai skiriame per mažai dėmesio. Šiuo projektu siekiame parodyti, kad  Kartu jie pieš, skaitys ir skaičiuos, dainuos ir šoks, senjorai mokys mažuosius įvairių gyvenimui reikalingų dalykų. Vaikai sužinos ir supras, koks yra žmogaus gyvenimo tarpsnis, kai žmogui 60+. Su kokiais gyvenimo iššūkiais, pavojais, sveikatos problemomis susiduriama. Ir kaip yra svarbu palaikyti, padrąsinti senjorus savo buvimu kartu“, - atviravo idėjos sumanytoja, „Klaipėdos vaikų ugdymo akademijos“ įkūrėja Daiva Markevičienė.

Savaitinių užsiėmimų metu bus siekiama tobulinti vaikų turimas žinias apie savo senelius. Vaikai bus kviečiami diskutuoti, kaip keičiasi žmogaus gyvenimas, poreikiai, sveikata. Bus gilinami sveiko gyvenimo pagrindai.

„Geri darbai turi būti daromi visa širdimi ir kasdien, nelaukiant didžiųjų metų švenčių”, - teigė D. Markevičienė.

„Kartų akademija“ taip pat gali tapti puikia erdve tiems seneliams, kurie rūpinasi popamokine vaikučių priežiūra, bet jaučiasi ne visiškai pasitikintys savo jėgomis, stokojantys energijos ar ieškantys draugiškos pagalbos užimant mažametį. „Kartų akademijos“ profesionalų būryje jie galės kurti prisiminimus, bendrauti ir naudingai bei kokybiškai leisti laiką drauge.

D. Markevičienė kol kas neatskleidžia „Kartų akademijos“ starto datos, tačiau tikina, kad laukti ilgai neteks.

Prie projekto taip pat žada prisidėti Vokietijos Fugger bendruomenė, kuri jau 500 metų rūpinasi senjorų gyvenimo kokybe. Dėl partnerystės kalbamasi ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio universitetais.

Reklama Ikona, uždaryti