D. Markevičienė: tėvai turėtų atkreipti dėmesį į šiuos faktorius, įtakojančius vaiko akademinę sėkmę

D. Markevičienė: tėvai turėtų atkreipti dėmesį į šiuos faktorius, įtakojančius vaiko akademinę sėkmę
AA

„Vaikų ugdymo akademijos” įkūrėja, Valdorfo pedagogikos Klaipėdoje pradininkė Daiva Markevičienė atvirauja, kad artėjančią naujųjų mokslo metų pradžią dauguma tėvų pasitinka su nerimu. Baiminamasi, kad nuotolinio mokymosi scenarijus gali pasikartoti, rūpinamasi dėl savo atžalos pasirengimo mokyklai. 

„Tėveliai išgyvena daugybę jausmų, ypač tuo atveju, jei į mokyklą jų vaikas ruošiasi žengti pirmą kartą. Iš savo 18 – kos metų pedagoginės patirties galiu pasakyti, kad niekas kitas nepažįsta vaiko taip, kaip jo tėveliai, todėl norėčiau juos padrąsinti labiau pasikliauti savo nuojauta.

Jei atžalą leisite į tokią ugdymo vietą, kuri tiesiog neatitinka jo asmenybės ypatumų, pedagogas nesudomina ar nemoka prieiti prie vaiko tokiu būdu, kuris jam priimtiniausias – tai iš vaiko vargu ar galima būtų tikėtis didelio noro siekti mokslo aukštumų“, - pasakoja Valdorfo pedagogikos Klaipėdoje pradininkė Daiva Markevičienė.

Daiva Markevičienė Vaikų udgymo akademija

Alternatyvų humanistinį mokymosi modelį propaguojančios „Vaikų ugdymo akademijos“ įkūrėja dalinasi esminiais faktoriais, į kuriuos atkreipę dėmesį tėvai lengviau supras ar pasirinkta švietimo įstaiga atitinka jų poreikius ir vėliau neigiamai neįtakos jų vaiko motyvacijos mokintis.

Pradėkite nuo sąrašo

Pirmasis D. Markevičienės patarimas tėvams – atsižvelgiant į jūsų vaiko charakterį, socialinius įgūdžius, akademinį pasiruošimą ir emocinį intelektą detaliai susirašyti savo lūkesčius. Skirkite tam pirmenybę.

Sąrašas padės nenutolti nuo esminių aspektų kai lankysitės skirtingose mokyklose ir bendrausite su pedagogais.

Atsižvelkite į pagrindinius faktorius:

Mokymo stilius. Ar esate tradicinio švietimo šalininkai, kai vienas šablonas taikomas visiems ar jums svarbiau, kad pamokų metu mokytojas individualiai atsižvelgtų į jūsų vaiko stipriąsias ir silpnąsias savybes, mokomoji medžiaga būtų pateikiama sužadinant vaiko smalsumą, motyvuojant ieškoti atsakymų ir ugdant drąsą klausti, diskutuoti.

Klasės dydis. Pasidomėkite koks mokyklos užimtumas ir kiek vaikų planuojama priimti į klasę. Kuo mažesnis mokinių skaičius – tuo daugiau mokytojo dėmesio atiteks jūsų vaikui. Klasėse iki 10 vaikų užmezgamas artimas ryšys su mokytoju, kai pedagogas gali individualiai investuoti savo laiką kiekvienam mokiniui.

Šis faktorius ypatingai svarbus jei jūsų vaikutis nedrąsus, sunkiai prisitaiko prie naujos aplinkos ar užmezga draugystę. Taip pat į tai turėtų atsižvelgti iš emigracijos grįžusios šeimos, kurių vaikučiams reikia papildomos pagalbos integruojantis.

Mokymo programa. Išgirskite ką mokykla akcentuoja kalbėdama apie vaikų ugdymą. Šis faktorius atskleis ar iš vaikų tikimasi tiesiog „išeiti“ programą ar mokykla investuos laiką ir į kitas vertybes: patriotiškumo skatinimas, socialinių įgūdžių tobulinimas, siekis auginti laimingus mokinius, savivertės ir vidinės harmonijos mokymas.

Nebijokite atstumo. Neužsiciklinkite ties savo kaimynyste. Atkreipkite dėmesį ar mokyklos klasės ir lauko erdvės prižiūrėtos, žadinančios vaiko smalsumą, o atvykus pasitinkama su šypsena.

Jei randate mokyklą, kurioje esama atmosfera atitinka jūsų lūkesčius, bet atstumu ji kiek toliau nuo namų, visada galite drauge su kitais tėveliais gyvenančiais šalia vežti vaikučius į mokyklą pasikeisdami ar išnaudoti papildomą laiką kelyje, kaip galimybę pabendrauti su savo mažuoju.

Duokite šansą alternatyvai. Siekiant įsitikinti, kad jūsų vaikas pasirinktoje švietimo įstaigoje augs, tobulės ir skleisis - svarbu atsirinkti švietimo įstaigą palyginant ją su kitomis. Atkreipkite dėmesį kas jums patinka/nepatinka.

Būtinai aplankykite ir tas mokyklas, kurios galbūt nėra jūsų sąrašo viršuje dėl papildomų finansinių kaštų ar asmeniškai neištyrinėtos metodikos. Visada išlieka tikimybė, kad ten pamatysite kažką tokio, ko iki tol net nebuvote matę ar apgalvoję.

Nauja vaikų akademija Klaipėdoje

Neseniai duris atidariusi „Vaikų ugdymo akademija“ yra pirmoji privati pradinio ugdymo mokykla Klaipėdoje, kurioje visose klasėse taikomi Valdorfo pedagogikos elementai. Klasėse ne daugiau 10 vaikų, o žinios perteikiamos pasikliaunant netradicinius būdus - per gyvenimo prasmės suvokimą bei pavyzdžius gyvenimui.

Akademijos ugdomoji veikla grindžiama tokiomis vertybėmis, kaip drąsa, tiesa, dora, ramybė, meilė, taika, kilnumas ir humaniškumas. 

 „Mokyklos idėja „nešiota“, auginta iš meilės vaikui, iš rūpesčio kitu žmogumi ir ilgametės pedagoginės patirties. Tikiu mokyklos vizija, vertybėmis, žmonėmis, kuriuos subūriau dirbti drauge. Tikiu ir esu be galo dėkinga tėveliams, kurie palaiko mus ir yra drauge“, - atvirauja „Vaikų ugdymo akademijos“ įkūrėja ir kviečia užsukti apsižvalgyti, susipažinti.

Susisiekite

„Vaikų ugdymo akademija” kviečia prisijungti.

www.vaikuugdymoakademija.lt

Akademijos adresas: Šaulių 56, Klaipėda.

Susisiekite: tel.nr. +370 67524444, +370 61641426 arba el. paštu: info@vaikuugdymoakademija.lt

 

Reklama Ikona, uždaryti