Aptarta ukrainiečių mokyklos steigimo situacija

Aptarta ukrainiečių mokyklos steigimo situacija
AA

Ukrainiečių mokykla Klaipėdoje laukiama, tačiau rugsėjo 1-ąją tokia įstaiga durų dar neatvers. Klaipėdoje viešėjusi bei su miesto meru susitikusi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino kol kas nematanti galimybių, kad uostamiestyje tokia privati mokykla galėtų vaikus ugdyti jau nuo rugsėjo 1-os dienos. Tiek ministerijos, tiek savivaldybės žiniomis, šiandien privačios mokyklos iniciatoriai dar nėra išsprendę klausimo, kokiose patalpose mokykla įsikurs, ministrė patvirtino, jog nėra sutvarkyti ir mokyklos steigimui reikalingi dokumentai.

Savivaldybės žiniomis, ukrainiečių mokykloje numatoma ugdyti apie 600-700 vaikų. Tokiam skaičiui moksleivių laisvų ir ugdymui tinkamų patalpų savivaldybė neturi, miesto mokyklos yra užpildytos. Patalpų ieškoma ministerijos pavaldume esančiose įstaigose, tačiau konkrečių susitarimų šiuo metu nėra pasiekta. Norėdama pradėti veiklą įstaiga turi atitikti ir kitus reikalavimus, kurie Lietuvoje yra privalomi visoms švietimo įstaigoms – turėti patvirtintas programas, higienos pasą ir kt.

 „Ministrės vizitas į Klaipėdą neabejotinai patvirtino, kad kalbant apie tarptautinės ukrainiečių mokyklos steigimą, jo procesą ir eigą, mes žvelgiame ta pačia kryptimi ir matome tuos pačius privalumus, tuo pat metu matome ir tuos pačius reikalavimus, kurie yra visiems privalomi. Vieningai suprantame mokyklos steigimo poreikį – tai būtų didžiulė pagalba ir palengvinimas Klaipėdos švietimo sistemai, kuri yra maksimaliai gerai subalansuota, tačiau pakankamai apkrauta, o administraciniai ir infrastruktūriniai resursai išnaudoti. Linkiu mokyklos steigimo iniciatoriams kuo greičiau sutvarkyti visus reikiamus dokumentus ir noriu tikėti, kad tokia mokykla, atliepdama visus teisinius reikalavimus, Klaipėdoje pradės savo veiklą. Visada buvome, esame ir liksime atviri nuoširdžiam dalykiniam bendravimui“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Rugpjūčio 29 d. duomenimis, Klaipėdos miesto savivaldybės pavaldumo mokyklose šiais mokslo metais bus ugdomi 1045 ukrainiečių vaikai, tačiau skaičius dar gali keistis.  

Ikona, uždaryti