Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale atnaujintas Priėmimo – skubios pagalbos skyrius

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale atnaujintas Priėmimo – skubios pagalbos skyrius
AA

Nuo rugpjūčio 16-osios veiklą RKL Skuodo filiale atnaujino Priėmimo – skubios pagalbos skyrius, kuris per karantiną, siekiant, kad virusas nepatektų į ligoninę, neteikė skubios pagalbos. Panaikinus karantiną, Skuodo filiale buvo pradėtas remontas, dėl to skyriaus veiklos atnaujinimą teko atidėti. Rugpjūčio viduryje Priėmimo – skubios pagalbos skyrius veiklą atnaujino, tačiau jame teikiamos tik terapinio (konservatyvaus) suaugusiųjų profilio ambulatorinės skubios pagalbos paslaugos.

„Kol kas mes galime suteikti tik nesudėtingą pagalbą, pvz., esant padidėjusiam kraujo spaudimui, kraujotakos sutrikimams, įkandus erkei, kitiems vabzdžiams pasireiškus alerginei reakcijai, esant virškinimo trakto, šlapimo sistemos ar panašiems nesunkiems sutrikimams. T.y., tokią pagalbą, kai susirgimas nereikalauja išsamesnių tyrimų. Esant stacionarinio gydymo poreikiui, pacientai vežami į kitas ligonines“, – sako Skuodo filialo vadovė Ramutė Berenienė.

Filiale yra teikiamos ir ambulatorinės konsultacijos, konsultuoti į Skuodą, pagal iš anksto sudarytą grafiką, atvyksta specialistai iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės, taip pat teikiamos Dienos stacionaro stebėjimo paslaugos, hemodializės dializės, ambulatorinė reabilitacija.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus pažymi, kad Skuodo filialo veikla apribota dėl išliekančios sudėtingos epidemiologinės situacijos bei vykstančio patalpų remonto antrame aukšte. Kol jame vyksta remontas, slaugomi pacientai perkelti į trečią aukštą – Vidaus ligų skyrių, todėl šio skyriaus veikla apribota ir stacionarizuoti pacientų į skyrių skubos tvarka negalima.

„Tiesiog nėra kur stacionarizuoti sunkių pacientų, Vidaus ligų skyrius – pilnas, jame slaugomi iš viso Klaipėdos regiono atvežti pacientai, kuriems reikalinga planinė pagalba“, – sako filialo vadovė R. Berenienė.

Po rekonstrukcijos antrame aukšte veiks Geriatrijos skyrius. Pasak, Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus Dariaus Steponkaus, tokį skyrių Vakarų Lietuvoje turės tik vienintelis Skuodas. Šiame skyriuje bus hospitalizuojami vyresnio amžiaus pacientai, kuriems reikalingas aktyvus ir ilgalaikis gydymas, o tai – labai svarbu Skuodo gyventojams, kurių amžiaus vidurkis yra vienas didžiausių Lietuvoje.

Planuojama, kad Geriatrijos skyrius Skuodo filiale duris atvers šių metų gruodį, kartu numatomi ir paslaugų teikimo pokyčiai.

Skuodo filialo vadovė R. Berenienė pasidžiaugė, kad kaip ir buvo planuota nuo rugpjūčio vidurio, filiale jau veikia naujai įrengtas liftas. Gydytojos teigimu, padarytas didelis darbas, liftas bus reali pagalba ir pacientams, ir jų artimiesiems bei visam personalui.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės bei Skuodo filialo vadovai tikisi gyventojų supratingumo, bei Skuodo institucijų sklandaus ir geranoriško bendradarbiavimo šiuo sudėtingu laikotarpiu, ir užtikrina, jog apie ateityje planuojamus paslaugų teikimo pokyčius informuos nedelsdami.