Pasaulinę diabeto dieną, Klaipėdos universiteto ligoninėje nemokama patikra dėl cukrinio diabeto

Pasaulinę diabeto dieną, Klaipėdos universiteto ligoninėje nemokama patikra dėl cukrinio diabeto
AA

Lapkričio 14 d., minint Pasaulinę diabeto dieną, Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) gydytojai endokrinologai kviečia nemokamai pasitikrinti dėl šios klastingos ligos. 

Filialo „Klaipėdos ligoninė” pirmo aukšto foje (Liepojos g. 41, I korpusas) nuo 9 val. iki 12 val. gydytojai atliks profilaktinius gliukozės kiekio kraujyje tyrimus (pacientas turėtų būti nevalgęs), matuos arterinį kraujo spaudimą (AKS), skaičiuos kūno masės indeksą (KMI), slaugytoja-diabetologė patars, kaip teisingai koreguoti mitybą, apskaičiuoti angliavandenių kiekį maiste.

Taip pat tądien 12 val. konferencijų salėje specialistai organizuoja paskaitą visuomenei, kurioje pristatys cukrinio diabeto gydymo aktualijas.

Ligoninės medikų komanda patikros dalyviams padės įvertinti cukrinio diabeto rizikos veiksnius, patars, ko reikėtų imtis, norint šios ligos išvengti, atsakys į visus rūpimus klausimus. Įtarus cukrinį diabetą, pacientai bus nukreipti tolimesniam ištyrimui ir gydymui. 

Išankstinės registracijos nei profilaktiniams tyrimams, nei paskaitai nereikia. 

Lietuvoje cukrinis diabetas, pasižymintis savo nepastebima eiga ir pavojingomis komplikacijomis, diagnozuota virš 140 tūkst. gyventojų.

„Siekiame, kad žinia apie cukrinį diabetą, jo diagnostiką ir gydymą pasiektų kuo daugiau žmonių. Apie šią klastingą ligą kalbėti ir skatinti žmonių sąmoningumą – būtina. Gydytojo praktikoje pastebiu, kad beveik vienam iš dviejų suaugusiųjų diabetas dar lieka nediagnozuotas. Svarbu suprasti ankstyvos diagnostikos ir profilaktinių tyrimų svarbą. Nediagnozuota ir negydoma cukraligė sukelia rimtų komplikacijų – inkstų, širdies bei kraujagyslių ligas, miokardo infarktą, insultą, regos sutrikimus ar net apakimą, polineuropatijas – nervų sistemos pažeidimus, kurios gali baigtis trofinėmis opomis, negyjančiomis žaizdomis, gangrenomis, kojų amputacijomis”, – dalyvauti patikroje ragina Arūnas Pangonis, Endokrinologijos skyriaus vedėjas.

Pasak specialisto, pirmieji diabeto simptomai: pasireiškia troškulys, burnos džiūvimas, dažnas šlapinimasis, mažėja svoris, nors apetitas išlieka nepakitęs. Žmogus taip pat jaučia didelį bendrą silpnumą, sausėja oda ir gleivinės. 

Pavojingiausia tai, kad dažnai jau esant cukriniam diabetui jokių simptomų dar nėra, o padidėjęs gliukozės kiekis atlieka savo kenksmingą darbą. Dėl to labai svarbu laiku atlikti profilaktinius tyrimus, ypač tiems, kurie turi didelę riziką sirgti cukriniu diabetu.

PADIDINTA RIZIKA SIRGTI, JEIGU:
Turite antsvorio ar esate nutukęs;
Jūsų artimi giminaičiai sirgo cukriniu diabetu,
Turite aukštą cholesterolio kiekį kraujyje;
Jei sergate širdies ir kraujagyslių ligomis, arterine hipertenzija;
Anksčiau jau buvo rastas padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje (bet cukrinis diabetas nebuvo diagnozuotas).