KUL Neonatologojos centro naujagimiams – Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ dovana

KUL Neonatologojos centro naujagimiams – Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ dovana
AA

Klaipėdos universitetinės ligoninės Neonatologijos centre naujagimiams suteikiama aukščiausio lygio pagalba ir  turima naujausia mažylių priežiūros įranga. Ji atnaujinama bei pildoma ne tik ligoninės iniciatyva, tačiau ir geradarių dėka. Štai praėjusią savaitę socialiai atsakingas Klaipėdos moteris vienijantis Rotary klubas „Aditė“ Neonatologijos centro pačių mažiausiųjų priežiūrai padovanojo itin šiuolaikišką, modernų bei funkcionalų kardiomonitorių, kuris leis stebėti mažylių širdies ir kvėpavimo veiklos rodiklius, kitas gyvybines funkcijas. Tai jau šeštasis kardiomonitorius Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Kardiomonitorius leis stebėti gyvybines mažylių funkcijas

Į Klaipėdos universitetinės ligoninės Neonatologijos centrą, kuriam priklauso Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos bei Naujagimių patologijos ir neišnešiotų naujagimių skyriai, patenka patys silpniausieji - mažučiai kūdikėliai, telpantys delnuose. Jiems reikalinga skubi pagalba, nes kartais jų gyvybė kabo tik ant plauko dėl įgimtų ligų ar dėl to, kad per anksti pasibeldė į šį pasaulį.

 „Rotary klubo „Aditė“ padovanotas kardiomonitorius – didelė pagalba į Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių patenkantiems kūdikėliams. Tai įrankis, kuris mums leis operatyviai sekti pačios sunkiausios būklės mažųjų gyvybinius parametrus, padės skirti tikslingą gydymą ir slaugymą. Naujasis kardiomonitorius ypač funkcionalus. Esant poreikiui, galima naudoti mažesniąją jo versiją, kuri ypač pasitarnaus sekant mažųjų gyvybines funkcijas pernešimo iš gimdyklos į reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių metu,  kai kiekviena sekundė gali lemti kūdikėlio gyvybę. Tariame nuoširdų AČIŪ moterų klubui už gražią iniciatyvą ir bendrystę“, - padėką  KUL vardu reiškia Neonatologijos centro vadovė Albina Bulaukienė.

Per metus į Neonatologijos centro skyrius patenka apie 1000 naujagimių, kamuojamų įvairių įgimtų infekcinių susirgimų, vystymosi defektų. Priklausomai nuo mažylio sveikatos sutrikimo Reanimacijos skyriuje jis gali praleisti kelias valandas ar parą ir ilgiau, kol jo būklė stabilizuojasi.
Pasak Neonatologijos centro vadovės A. Bulaukienės, neišnešiotų naujagimių skaičius nesikeičia daugelį metų - sudaro apie 6 proc. visų pasaulį ligoninėje išvydusių naujagimių. O per metus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gimsta virš 3000 kūdikių.

Besitęsianti bendrystė ir 25-mečio įprasminimas

Pasak Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ prezidentės Rūtos Šimkienės, klubo pavadinimas „Aditė“ yra kilęs ir siejamas su žodžiu motina. „Esame moterų klubas, natūralu, kad pagalba motinai ir vaikui, kuri yra viena iš ilgamečių Rotary International veiklos krypčių, mums yra viena artimiausių ir svarbiausių, todėl stengiamės įgyvendinti paramos projektus mūsų mieste. Kalbėjome su medikais, ko labiausiai reiktų, buvo įvardinti keli prioritetai. Įprasmindami savo veiklos 25-metį norėjome prisidėti prie naujagimių gerovės ir padovanoti kardiomonitorių. Ši iniciatyva dėl pagalbos gimdyvėms simboliškai ir prasmingai atspindi ir mūsų klubo gimimą, kuriam tada irgi reikėjo pagalbos. Tikimės, kad ši draugystė gyvuos ir toliau“, - gaja bendryste su Klaipėdos universitetine ligonine džiaugiasi „Atidės“ klubo prezidentė. Padovanoto kardiomonitoriaus vertė siekia beveik 7 000 eurų.

Tai jau nebe pirmoji Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ iniciatyva, skirta Klaipėdos universitetinei ligoninei. Prieš kelerius metus aktyvios klaipėdietės tarėsi su medikais ir padėjo neišnešiotų naujagimių šeimoms: joms skyrė paramą bei dovano naujagimio kraitelius. Taip pat KUL Akušerijos-ginekologijos departamento Neonatologijos centro Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui dovanojo kengūravimo kėdes, padėjo apsaugos priemonėmis per karantiną.

Ikona, uždaryti