Kretingos meras: tikslių COVID-19 sergančiųjų skaičių iki šiol nežinome

Kretingos meras: tikslių COVID-19 sergančiųjų skaičių iki šiol nežinome
AA

Kretingos meras Antanas Kalnius socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė apie mįslingus Kretingos COVID-19 sergančiųjų sąrašo skaičius. Kaip teigia jis, peržvelgti sąrašą jį paskatino Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės teiginys, jog jos regione rasta neatitikimų tarp oficialios sergančių asmenų statistikos ir realios situacijos.

"Šiandien įdėmiai peržiūrėjome ir Kretingos rajone sergančiųjų koronavirusu oficialius sąrašus, pateikiamus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacinėje sistemoje.

Taigi ką atradome. Sistemoje nurodoma, kad šiuo metu Kretingos rajone serga beveik 450 asmenų. Tačiau tik kiek daugiau nei 230 koronavirusas patvirtintas šiemet, t. y. nuo sausio 1 dienos. Likusiems gi koronavirusas patvirtintas dar praėjusių metų gruodį, lapkritį ar net spalį. Manau, kad kaip ir Jūs, taip ir aš netikiu, kad visi jie serga iki šiol", - savo pranešime teigė Kretingos meras A. Kalnius.

Meras teigia susisiekęs su rajono gydymo įstaigomis, kad šeimos gydytojai dar kartą sužiūrėtų, ar visi jų pasveikę pacientai yra suvesti į sistemą.

"Realu, kad tikslių sergančiųjų skaičių iki šiol nežinome ir dėl iki šiol tarpusavyje vis dar „nesusikalbančių“ skirtingų institucijų skirtingų sistemų. O didžiausias krūvis išsiaiškinant šį sergančiųjų skaičiaus detektyvą ir vėl teks mūsų medikams", - savo išvadą pateikė meras.

Susirgusiųjų skaičius tiesiogiai įtakoja Vyriausybės sprendimą dėl karantino sąlygų palengvinimo savivaldybėje, todėl Kretingos meras jau suskubo prašyti savų specialistų itin įdėmiai peržiūrėti paskutinių 2 savaičių susirgusiųjų sąrašus. Išsiaiškinus, kad esami skaičiai neteisingi, Kretingos rajono savivaldybei atsirastų šansas pakilti rodiklių lentelėje ir pretenduoti į karantino sąlygų atlaisvinimą regione. 

 
Ikona, uždaryti