Jūrininkų ligoninės herojės pasiliko karantininiame skyriuje rūpintis pacientais

Jūrininkų ligoninės herojės pasiliko karantininiame skyriuje rūpintis pacientais
AA

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga išreiškė savo dėkingumą šios istorijos herojėms - Rasai Savickienei, Linai Aleinikovienei, Janinai Mockaitienei, Reginai Virbauskienei ir Virgilijai Beinorienei.

Savo socialinių tinklų paskyroje Jonas Sąlyga pasidalino išskirtine, pastarąsias ligoninės gyvenimo dienas atspindinčia istorija. Priminęs, kad dėl Klaipėdos jūrininkų ligoninės kraujagyslių chirurgui nustatyto koronavirusinės infekcijos, jiems teko uždaryti kraujagyslių chirurgijos skyrių, izoliuoti pacientus bei kitus su gydytoju kontaktavusius ligoninės darbuotojus. Toliau pridūrė, kad izoliacijoje – Kraujagyslių chirurgijos skyriuje - kartu su pacientais liko jiems padėti ir trys ligoninės slaugytojos bei dvi pagalbinės medicinos darbuotojos.

"Mūsų ligoninė šiandien dėkoja savo penkioms, herojėmis tapusioms, medicinos darbuotojoms. Šios nuostabios moterys visą savaitę atsiskyrė nuo savo šeimų ir izoliavosi kartu su kraujagyslių chirurgijos skyriaus pacientais. Jos aštuonias paras rūpinosi izoliuotais sunkiais ligoniais - po galūnių amputacijų, kaklo ir pilvo kraujagyslių protezavimo operacijų, kojų kraujagyslių stentavimų. Darbuotojos teikė jiems būtinąją pagalbą, slaugė ir saugojo jų sveikatą. Didžiuojamės turėdami pasišventusius medicinos darbuotojus, kurie sutinka pasiaukoti ir nepabūgsta aštuonias paras praleisti sveikatos sargyboje", - savo pranešime rašė J. Sąlyga.

Vietos verslininkai, sužinoję apie darbuotojų atsidavimą rizikuojant savo sveikata ir bebaimiškai nesustojant laikytis Hipokrato priesaikos, vežė joms skanius patiekalus. Kiti išgirdę istoriją dovanojo papildomas vienkartinės apsaugos priemones. Nors darbuotojos neslėpė nerimo dėl laukiamų koronaviruso tyrimų rezultatų, ilgėjosi namų, vakarais, saugodamos ligonių rimtį, visos susirinkdavo kabinete, užsidarydavo duris ir uždainuodavo, tačiau nuo ligonių visiškai pasislėpti nepavyko – ryte vis vien susilaukdavo nuoširdžių komplimentų iš savo pacientų. Taip šiuo neramiu laikotarpiu darbuotojos kartu su pacientais kūrė itin šviesią prošvaistę šioje sunkioje kovoje ir dalinosi šiltomis emocijomis.

Ligoninės vadovas pridūrė, kad šiuo metu izoliacija jau baigėsi, visam personalui ir skyriaus pacientams atlikti tyrimai dėl COVID-19. Atsakymai - neigiami. Darbuotojos grįžo į savo šeimas, kraujagyslių chirurgijos skyrius jau atnaujino veiklą, tačiau ši istorija dar ilgai skleis šviesą ligoninėje.

"Nuoširdžiausias ačiū Jūrininkų ligoninės herojėms - Rasai Savickienei, Linai Aleinikovienei, Janinai Mockaitienei, Reginai Virbauskienei ir Virgilijai Beinorienei",- savo padėką išreiškė J. Sąlyga.