Po trijų vėjuotų dienų Nidoje paaiškėjo 2022 metų Lietuvos buriavimo čempionai

Po trijų vėjuotų dienų Nidoje paaiškėjo 2022 metų Lietuvos buriavimo čempionai
AA

Rugsėjo 9-11 dienomis Nidoje vykęs Lietuvos suaugusiųjų ir jaunių buriavimo čempionatas nepagailėjo į jį susirinkusiems sportininkams vėjuotų iššūkių.

Po tris dienas trukusių ir pusantro šimto sportininkų sutraukusių lenktynių paaiškėjo 2022 metų suaugusiųjų ir jaunių čempionai „Optimist“, ILCA 7, ILCA 6, ILCA 4, F18 bei „RS Feva“ jachtų klasėse.

„LR čempionatas yra svarbiausios olimpinių ir kitų sportinių jachtų klasių sezono varžybos. Džiugu, kad šiemet jose startavo ir iš tarptautinių varžybų bei treniruočių stovyklų grįžę, dėl olimpinių kelialapių į Paryžių kovosiantys sportininkai. Drauge su jais prie starto linijos stojanti jaunesnioji karta turėjo progos drauge pasivaržyti, įgyti patirties, gauti pamokų ir patarimų savo tolimesniam tobulėjimui. Sveikinu šių metų čempionus ir prizininkus!“, – čempionatui pasibaigus teigė už olimpinio buriavimo klausimus Lietuvos buriuotojų sąjungoje atsakingas olimpietis buriuotojas Rokas Milevičius.

Olimpinėje ILCA 6 jachtų klasėje suaugusiųjų kategorijoje pirmąją vietą užtikrintai iškovojo olimpietė Viktorija Andrulytė, visas lenktynes finišo liniją kirtusi pirma. Lietuvos čempionės titulą darkart apgynusi sportininkė į Lietuvą grįžo po intensyvaus treniruočių sezono užsienyje ir iškart po Lietuvos čempionato išvyksta į Olandiją, Hagą, kur startuos bandomosiose varžybose 2023 metų atrankos į Paryžiaus olimpines žaidynes akvatorijoje. Rugsėjo 16-18 dienomis vyksiančioms varžyboms Hagoje susirinks stipriausios ILCA 6 klasės buriuotojos, trokštančios įvertinti savo pažangą ruošiantis kovai dėl kelialapio į olimpiadą bei geriau susipažinti su akvatorija, kur ši atranka įvyks.

ILCA 6 jachtų klasėje prie starto linijos taip pat stojo ir nemažai jaunųjų buriuotojų, šią vasarą turėjusių progos kelti savo meistriškumą Lietuvos buriuotojų sąjungos organizuotose jaunųjų buriavimo talentų stovyklose, kuriose sportininkams treniruotes vedė patyrę, olimpinio buriavimo patirties turintys treneriai.

Pirmąją vietą jaunių kategorijoje merginų grupėje iškovojo Ema Kuodytė, vaikinų – Gustas Pipiras.

Olimpinėje ILCA 7 jachtų klasėje iki pat paskutinės dienos suaugusiųjų kategorijoje dėl čempiono titulo vyko intensyvi kova tarp dviejų rinktinės narių – Marčio Pajarsko ir Vėjo Strelčiūno. Vis dėlto, trijų taškų skirtumu 2022 metų čempionu tapo M. Pajarskas, o V. Strelčiūnui atiteko sidabras.

„Su Vėju tikrai iki paskutinės minutės koviausi dėl pirmos pozicijos, šįkart man pasisekė labiau. Tiesa, abu džiaugiamės, kad Nida nustebino sąlyginai stabiliomis sąlygomis, tačiau drauge tai buvo trys tikrai sunkios dienos, vėjo pūtė daug, ypač pirmąsias dienas.“, – po finišo teigė M. Pajarskas.

Jaunių kategorijoje ILCA 7 klasėje pirmąją vietą iškovojo svečias iš Latvijos, Rygos, Karlis Junkers, kuris pasidžiaugė puikiomis buriavimo sąlygomis ir čempionato organizacija.

Pirmąją dieną Nidoje vyravo 9-11 m/s pietryčių vėjas, kuriame varžytis ryžosi tik tie sportininkai, kurie jautėsi turintys patirties susitvarkyti su stipraus vėjo iššūkiu, tad kone visuose laivynuose buvo nestartavusių sportininkų. Katamaranų F18 ir „RS Feva“ laivynai tądien nusprendė lenktynių iš viso nevykdyti. Tiesa, likusias dvi dienas vyravo jau kiek ramesnis vėjas ir per jas šios jachtų klasės spėjo įvykdyti 6 lenktynes, kurių užteko šių metų čempionams nustatyti.

F18 katamaranų klasėje pirmąją vietą užtikrintai iškovojo visas lenktynes finišo liniją pirma kirtusi Vytenio Zagorskio ir Vėjo Aliuko įgula. Pergalę bendrojoje „RS Feva“ įskaitoje šventė Rūta Mažunavičiūtė ir Tauras Kurlinkus. Jie paskutiniąją dieną lenktynes pradėjo būdami antroje pozicijoje, tačiau dvi paskutines lenktynes finišavę pirmi, sugebėjo bendroje įskaitoje surinkti lygiai taškų su antroje vietoje likusia Pijaus Strioko ir Ado Ožalo įgula. Lygiosios buvo sprendžiamos atsižvelgiant į tai, kuri įgula turėjo daugiau aukštesnių pozicijų.

„Optimist“ jachtų laivyne didžiausią pranašumą pademonstravo Tadas Ažukas, kuris, daugiau nei pusėje visų lenktynių finišo liniją kirtęs pirmas iškovojo pirmąją vietą vaikinų iki 16 metų grupėje. Merginų iki 16 metų grupėje auksą iškovojo Mingailė Plučaitė, mergaičių iki 12 metų – Simona Vroblevičiūtė, berniukų iki 12 metų – Kastytis Tuminauskas.

LR suaugusiųjų buriavimo čempionato nugalėtojai:

ILCA 6

 1. Viktorija Andrulytė
 2. Lėja Savickaitė
 3. Evelina Jokubauskaitė

ILCA 7

 1. Martis Pajarskas
 2. Vėjas Strelčiūnas
 3. Laurynas Rimšas

F18

 1. Vytenis Zagorskis/Vėjas Aliukas
 2. Mindaugas Petronis/Atūras Šimanskij
 3. Antanas Gerasimavičius/Titas Linkus

 

LR jaunių buriavimo čempionato nugalėtojai:

OPTIMIST U12 (mergaitės)

 1. Simona Vroblevičiūtė
 2. Saulė Trimonytė
 3. Vakarė Jackevičiūtė

OPTIMIST U12 (berniukai)

 1. Kastytis Tuminauskas
 2. Otto Reneslacis
 3. Tadas Germanavičius

OPTIMIST U16 (merginos)

 1. Mingailė Plučaitė
 2. Ugnė Trimonytė
 3. Mila Krum

OPTIMIST U16 (vaikinai)

 1. Tadas Ažukas
 2. David Mažeika
 3. Jokūbas Pėkis

RS FEVA (merginos)

 1. Eglė Chlebinskaitė/Augustė Dijokaitė
 2. Agota Kašėtaitė/Kotryna Skunčikaitė
 3. Liepa Lementauskaitė/Luka Petruškevičiūtė

RS FEVA (bendra)

 1. Rūta Mažunavičiūtė/Tauras Kurlinkus
 2. Pius Striokas/Adas Ožalas
 3. Arvydas Gutauskas/Jokūbas Ramanauskas

ILCA 7

 1. Karlis Junkers
 2. Giedrius Talijūnas
 3. Jonas Drąsutavičius

ILCA 6 (merginos)

 1. Ema Kuodytė
 2. Ramunė Lukšytė
 3. Evelina Jokubauskaitė

ILCA 6 (vaikinai)

 1. Gustas Pipiras
 2. Nojus Bestauskas
 3. Matas Kniubas

ILCA 4 (mergaitės)

 1. Alise Ance Rupenheite
 2. Milda Ribinskaitė
 3. Mariya Shramkova

ILCA 4 (berniukai)

 1. Marius Antanavičius
 2. Adomas Dumbliauskas
 3. Rokas Golubovas