Pergalingas istorinis futbolo klubo „Neptūnas“ startas

Pergalingas istorinis futbolo klubo „Neptūnas“ startas
AA

Šių metų pradžioje „Neptūnas“ išplatino žinutę, kurioje klubas patvirtino, kad turės ir futbolo komandą. Bendradarbiaudami su Klaipėdos futbolo akademija „KFA“, vadovai paskelbė atviras atrankos treniruotes Klaipėdos mieste, į kurias pritraukė kelias dešimtis jaunuolių, kuriuos stebėjo treneriai ir techninis sporto direktorius Kęstutis Ivaškevičius. Taip futbolo klubo „Neptūnas“ sistemoje susikūrė trys komandos.

 

Pagrindinei „Neptūno“ komandai surinkti patyrę, geriausi žaidėjai, kurie licencijavosi LFF II lygoje ir pradėjo savo kelią nuo žemiausio laiptelio link aukšto meistriškumo LFF I ir vėliau LFF A lygų. 

Antroji klubo komanda „Neptūnas B“ – pagrindinės komandos dubleriai. Komanda suformuota iš perspektyvaus Klaipėdos miesto jaunimo, kuris startavo LFF III lygoje. 

Trečia „Neptūno“ sistemos komanda, tai tikras jaunųjų futbolininkų poligonas: „KFA-FC Neptūnas“ ekipa, kuri dalyvavo Klaipėdos miesto 8x8 lygoje.

„Į visas naujas komandas žiūrėdavau labai atsargiai, todėl ir į šį projektą žiūrėjau tokiu pat žvigsniu. Pamatęs, kas yra siekiama, kad yra daroma piramidė, vyksta vaikų grupių treniruotės ir nusimato tęstinumas, o prie projekto vairo stoja gerai pažįstami Kęstutis Ivaškevičius ir Tadas Vaitkus, kurie yra iniciatyvūs, einantys teisingu keliu, pasikeitė mano nuomonė. Šitas projektas yra neblogas ir jeigu teisingai ir skaidriai bus dirbama bei einama tuo keliu, tai bus pasiekti aukšti rezultatai. Vien vardas ne viską pasako, man svarbiausia, kad būtų aukšto lygio komanda ir futbolas, kuris reikalingas Klaipėdos miestui“, – tinklapiui „fcneptunas.lt“ dalinosi Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas.
 

Startinis 2020 metų sezonas naujokams buvo sėkmingas. Visos trys komandos savo lygose išsirikiavo tarp lyderių.

Pirmąjį trofėjų nukovė „Neptūno B“ jaunimo komanda, kuriai vadovauja vyriausiasis treneris Evaldas Misiūnas. Pavasarį komanda, dalyvaudama jau 19 metų vykstančiame Fokino taurės futbolo turnyre, nepatyrė pralaimėjimų ir užėmė pirmąją vietą, iškovodama pereinamąją A. Fokino taurę. Toliau jaunimo laukė LFF III lygos kovos. Jaunuoliai kovodami tarp vyrų komandų parodė, kad jų noras ir toliau nugalėti neišblėso. „Neptūno B“ komanda, patyrusi tik vieną pralaimėjimą lygos rungtynėse, iškovojo pirmąją vietą ir pasidabino aukso medaliais bei iškovojo teisę kitais metais žaisti LFF II lygoje, o Tomas Jonušas apdovanotas LFF III lygos Klaipėdos regiono pirmenybių geriausio žaidėjo taure.

Tuo tarpu pagrindinė „Neptūno“ komanda, vedama vyriausiojo žaidžiančiojo trenerio Donato Naviko, kovojo šiais metais labai stiprioje LFF II lygoje. Tik susikūrusiai komandai nebuvo lengva kovoti tarp lygos senbuvių. Vyrai parodė charakterį ir jau nuo pirmų rungtynių, demonstruodami gražų žaidimą, skynė pergales bei rinko taškus sužaisdami lygiosiomis. „Neptūno“ ekipa pralaimėjo tik dvejas rungtynes, keturis kartus sužaidė lygiosiomis ir dešimt kartų įveikė savo varžovus. To pakako, kad komanda užimtų antrąją vietą ir pasidabintų LFF II lygos sidabro medaliais. Naudingiausio komandos žaidėjo apdovanojimas atiteko Pauliui Juškai. Antro rato rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo žinomas futbolininkas Marius Papšys, kuris įpusėjus sezonui, grįžęs iš Mažeikių, sustiprino komandos gretas. Tolimesnis „Neptūno“ tikslas – gauti LFF I futbolo lygos licenciją, kilti laipteliu aukščiau ir nemažinant tempo toliau sėkmingai atstovauti Klaipėdos miestą.

„Sveikinu su geru sezonu, kaip naujai įsikūrusiai komandai pritrūko vieno žingsniuko iki pirmos vietos II lygoje, bet, tikiuosi, kad komanda sieks geresnių rezultatų kitame sezone. Tai pirmas žingsnis, kuris nėra lengvas, nes reikia surinkti komandą, gerą administraciją, stiprų trenerių štabą. Galiu pasakyti, kad viskas eina teisinga linkme. Tikiuosi, kad žingsnis po žingsnio bus siekiami dar geresni rezultatai“, – sveikino R. Žvingilas.


Trečioji „Neptūno“ sistemos komanda žaidė Klaipėdos miesto 8x8 futbolo lygoje. „KFA-FC Neptūnas“ komandai, kurios vyriausiasis treneris Aurimas Skurdelis, iškeltų tikslų nebuvo. Tai komanda, kurioje išbandė savo jėgas daug Klaipėdos jaunimo. Talentingi, išsiskiriantys jaunuoliai pakviesti žaisti į „KFA-FC Neptūnas“ komandą buvo stebimi „Neptūno“ trenerių bei sporto direktoriaus Kęstučio Ivaškevičiaus ir kviečiami į aukštesnes futbolo piramidės „Neptūnas B“ ar „Neptūnas“ komandas. Trečioji komanda Klaipėdos 8x8 lygoje užėmė aukštą 4 vietą tarp 15 vyrų komandų. Šioje komandoje pirmus žingsnius pradėjo futbolo klubo „Neptūno“ partnerio akademijos „KFA“ jaunuoliai. Smagu, kad perspektyvūs jaunuoliai ne tik demonstravo savo sugebėjimus, bet ir pasiekė puikių komandinių rezultatų.

„Sezono pradžioje kėlėme aukštus tikslus ir tikėjomės bei vylėmės, kad pagrindinei „Neptūnas“ komandai pavyktų iš LFF II lygos perkopti į I lygą. Dėl pasiekto „Neptūno B“ komandos rezultato, tai buvo tikrai netikėta, bet labai smagu, kad jie užėmė pirmą vietą, o antroji vieta II lygoje irgi nuteikia mus labai pozityviai. Džiaugiuosi, kad bendradarbiavimas su Kęstučiu Ivaškevičiumi ir Tadu Vaitkumi davė puikius rezultatus, kuriuos visi matome. Jie tikri specialistai, kurie nusimano ir supranta savo darbą bei puikiai jį parodo dirbdami tiek su vaikais, tiek su jaunimu. Tai yra nauja gera pradžia ir faktas, kad reikia dirbti dar intensyviau, nes viskas dar prieš akis. Sezonas baigėsi, bet tai nereiškia, kad baigiame sportuoti, todėl komandoms linkiu gero fizinio pasirengimo, intensyvesnių treniruočių ruošiantis naujam sezonui“, – tinklapiui „fcneptunas.lt“ teigė Vilius Sukonas.

„Neptūnas“ nuo pat pradžių kuriamas, kaip klubas, turintis visą pilną infrastruktūrą ir futbolo piramidę. Futbolo klubo sistemoje yra net tik pagrindinė komanda, bet ir dubleriai, jaunimo komandos, K. Ivaškevičiaus futbolo akademija „KFA“, kuriamos 5x5, 8x8, salės futbolo komandos, planuose numatyta įsteigti moterų ir veteranų komandas. Klube dirba komandų treneriai, vartininkų ir fizinio rengimo specialistai, žaidėjus prižiūri kineziterapeutas, maitinimo organizavimo specialistas. Jau dabar pradedamas įgyvendinti aukšto meistriškumo jaunimo projektas „Next Level“, kuriame su jaunuoliais dirbs profesionalūs treneriai, sporto medikai ir kiti specialistai. Jaunuoliai „Next Level“ grupėje bus ruošiami aukšto meistriškumo komandai „Neptūnas“ bei Lietuvos futbolo rinktinėm.

„Noriu palinkėti darnaus, skaidraus darbo ir kad būtų siekiami maksimalūs rezultatai. Grąžinkime futbolą į Klaipėdą!“, – linkėjo futbolo klubui „Neptūnas“ Rimantas Žvingilas.

 

Reklama Ikona, uždaryti