„Neptūno“ debiutas Šiaurės Europos moterų lygoje neprisvilo – iškovoti sidabro medaliai

AA

Didžiąją laiko dalį pusfinalio metu priekyje buvusios klaipėdietės atlaikė varžovių šturmą susitikimo pabaigoje ir iškopė į Šiaurės Europos moterų lygos finalą.

bc neptūnas

Klaipėdos „Neptūnas“ pusfinalio akistatoje susitiko su finalinio ketverto šeimininkėmis Varšuvos “SKK Polonia” ir po įtemptos kovos nugalėjo savo varžoves rezultatu 79:73 (25:18, 21:18, 17:13, 24:16).

Susitikimą kiek geriau pradėjo finalo ketverto šeimininkės, „SKK Polonia“ merginos. K. Sosnowska pataikė tolimą metimą, po kurio Lenkijos ekipa turėjo 4 taškų persvarą, bet M. Airošiaus auklėtinės spurtavo 12:2 (16:10). Pirmąjį kėlinį fantastiškai uždarė L. Tamutytė, kuri sulaukusi perdavimo iš V. Balaban smeigė tritaškį metimą paskutinėmis ketvirčio sekundėmis (25:18).

Antrajame kėlinyje neptūnietės užtikrintai buvo priekyje, ir nors Varšuvos ekipa kelis kartus atsilikimą sumažino iki 5 taškų, visgi uostamiesčio ekipa pasibaigus pirmajai dvikovos daliai turėjo 10-ies taškų pranašumą (46:36).

Trečiojo ketvirčio starte klaipėdietės visiškai sukaustė savo priešininkes gynyboje. Per 5 minutes, lenkės sugebėjo pelnyti vos 2 taškus, o Klaipėdos komanda susikrovė rekordinę persvarą (55:38). Vis dėlto po nokdauno „SKK Polonia“ pamažu atsigavo ir tirpdė deficitą – pavyko priartėti iki 10 taškų (58:48), tačiau kėlinį taikliu tolimu metimu uždarė D. Donskichytė (63:49).

Ketvirtajame kėlinyje nesimatė ženklų, kad uostamiesčio komandą kamuoja nuovargis ir likus žaisti 6 minutes vis dar buvo priekyje solidžiu atstumu (70:57). Visgi ginklų nesudėjusios šeimininkės vos per 3 minutes surengė 9:0 spurtą, o komandas teskyrė 4 taškai (70:66). L. Ndoli taškų badą nutraukė realizavusi dvitaškį metimą, Lenkijos komanda atsakė dviem taikliais baudos metimais, bet 4 taškų skirtumas buvo arčiausias kiek Klaipėdos komanda prisileido savo varžoves. Puikiai lemiamais momentais rungtyniavo V. Balaban, per 2 minutes pelniusi visus 7 „Neptūno“ taškus.

Rezultatyviausiai Klaipėdos „Neptūno“ gretose rungtyniavo ukrainietė V. Balaban, pelniusi 19 taškų, atkovojusi ir asistavusi po 4 kartus ir perėmusi net 5 kamuolius, L. Tamutytė pridėjo 14 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, L. Ndoli sąskaitoje – 10 taškų, o D. Donskichytė pelnė 9 taškus, bet atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.

Prastas trečiasis kėlinys sutrukdė Klaipėdos „Neptūnui“ triumfuoti finale

Klaipėdos „Neptūnas“ finale išbarstė turėtą dviženklį pranašumą ir turėjo pripažinti Chomutovo „BK Levharti“ komandos pranašumą. Galutinis finalo rezultatus 73:77 (19:20, 26:15, 12:27, 16:15).

Rungtynes abi komandos pradėjo agresyviai, bet nei vienai nepavyko įgyti didesnio pranašumo, o pirmąsias dešimt minučių minimalia persvara laimėjo čekės (19:20).

Antrąjį ketvirtį 5 taškais be atsako pradėjo „BK Levharti“ ir padidino atotrūkį iki 6 taškų (19:25), bet puikia atkarpa atsakė klaipėdietės: keturioms minutėms sukaustė savo varžoves gynyboje ir neleido pelnyti nė vieno taško, o pačioms pavyko per tokį patį laiką pelnyti 13 taškų. Uostamiesčio komanda apsukų nemažino ir per likusį pirmosios dalies laiką, o nuostabia nata antrąjį kėlinį užbaigė B. Sinickaitė, pataikiusi tritaškį metimą tiksint paskutinėms ketvirčio sekundėms (45:35).

Pirmoje dvikovos dalyje „Neptūno“ gretose užtikrintai žaidė V. Balaban, pataikiusi visus 4 metimus iš žaidimo.

Po ilgosios pertraukos vėl geriau atrodė M. Airošiaus auklėtinės: L. Ndoli pasižymėjo dvitaškiu, U. Datsko pridėjo du taiklius baudos metimus, o uostamiesčio ekipos pranašumas šoktelėjo iki 14 (49:35). Kiek atsipalaidavęs „Neptūnas“ leido Chomutovo komandai pasižymėti keliais taikliais metimais, bet galiausiai Klaipėdos ekipos varžovės surengė 16:0 spurtą ir susigrąžino antrojo kėlinio pradžioje turėtą pranašumą (51:56). Iki trečiojo ketvirčio pabaigos komandas skyrė tie patys 5 taškai (57:62).

Lemiamo kėlinio pradžioje abi komandos turėjo savų argumentų: S. Mikelionytė pataikė vieną iš dviejų baudos metimų, bet E. Brejchova atsakė taikliu tritaškiu (60:65). Likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutėms, Čekijos ekipa dvitaškiu metimu padidino pranašumą iki 7 taškų (64:71), bet neptunietės atsakė 4 taškais paeiliui ir komandas skyrė vienas metimas. Rungtynių pabaigoje lyderės vaidmens ėmėsi L. Tamutytė – pasižymėjo 3 taikliais baudos metimais iš 4 (73:75). Neturėjęs kito pasirinkimo, „Neptūnas“ ėmė spausti savo varžoves ir provokuoti jas klaidoms. Vis dėlto varžovės neklydo ir išlaikė kamuolį savo rankose, o K. Bartonova stojusi prie baudos metimų linijos neklydo (73:77). Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 15 sekundžių, Klaipėdos ekipa dar bandė gelbėtis, bet B. Sinickaitės tolimas metimas skriejo pro šalį.

Antrąją dieną iš eilės rezultatyviausia Klaipėdos komandos žaidėja tapo V. Balaban, kuri finale pelnė 14 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, L. Tamutytė pasižymėjo 13 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais, L. Ndoli pridėjo 12 taškų ir 5 atkovotus kamuolius, D. Donskichytės sąskaitoje 11 taškų ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Verta paminėti ir tai, kad į simbolinį finalo ketverto penketą buvo išrinktos dvi Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės – L. Tamutytė ir V. Balaban.

Debiutas Šiaurės Europos moterų lygoje neprisvilo – jau pirmaisiais metais klaipėdietėms pavyko užkopti iki antrosios šio turnyro vietos, o to padaryti dar nebuvo pavykę jokiai komandai iš Lietuvos.