Misija įvykdyta: Podgoricos karštį atlaikę lietuviai – pasaulio čempionate

AA

Lietuvos rinktinė 65:54 įveikė Juodkalnijos krepšininkus ir užsitikrino vietą kitų metų pasaulio čempionate Indonezijoje.

Lietuvos rinktinė (7-2) žengė į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 65:56 įveikė Juodkalnijos (6-4) krepšininkus ir likus vienam FIBA langui jau užsitikrino vietą planetos pirmenybėse Indonezijoje.

Žemiau trečiosios K grupės vietos lietuviai nebenukris.

Rungtynių pradžioje komandos žengė koja kojon (13:13), tačiau nuo suolo pakilęs Mindaugas Kuzminskas surinko 11 taškų ir po spurto 24:17 lietuviai susikrovė 7 taškų pranašumą (37:30).

Trečiojo kėlinio metu lietuviai bandė bėgti į priekį ir po Vaido Kariniausko dvitaškio jo viduryje susikrovė 8 taškų pranašumą (42:34), tačiau juodkalniečiai nepasidavė: atsakė atkarpa 10:5 ir nukirpo deficitą iki 3 taškų (44:47).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti šeimininkams: lietuviai surengė lemiamą atkarpą 14:3 ir po Mindaugo Kuzminsko dvitaškio likus 3 minutėms iki mačo pabaigos įgijo 14 taškų pranašumą (61:47), kuris tapo nebepanaikinamu.