Klaipėdos universitetas pasirašė sutartį su FC „Barcelona“ ir nuo rugsėjo rengs vaikų futbolo trenerius

Klaipėdos universitetas pasirašė sutartį su FC „Barcelona“ ir nuo rugsėjo rengs vaikų futbolo trenerius
AA

Klaipėdos universitete (KU) nuo š. m. rugsėjo pradedami rengti vaikų futbolo treneriai. Jų studijų pagrindu taps vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų FC „Barcelona“ sukauptos žinios, patirtys, vertybės bei filosofija. 

„Tai – svarbus įvykis ne tik Klaipėdos universitetui, miestui, bet ir visai Lietuvai bei jos futbolui. Į mūsų futbolą ateina ne vien tik žinios, bet ir šio klubo filosofija, požiūris į šią sporto šaką bei žaidėjus“,- dėdamas parašus ant sutarties sakė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

ku futbolas barselona

Sutarties pasirašyme virtualiai dalyvavęs FC „Barcelona“ inovacijų centro vadovas Sergi Gonzalez Morenos, KU iniciatyvai linkėjo sėkmės ir užtikrino visokeriopą Ispanijos klubo paramą auginant futbolo kokybę Lietuvoje.

KU vykdyta laisvalaikio sporto studijų programa, kuri nuo š.m. rugsėjo turės dvi naujas, pasirenkamas specializacijas – futbolo bei krepšinio, planuojama, bus dėstoma lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Studijų trukmė – 4 metai, sutrumpintų – 2,5 metų. Pasak KU sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėjos prof. Astos Šarkauskienės, baigusieji studijų programą su futbolo specializacija KU absolventai įgis ne tik sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį, pedagogo profesinę kvalifikaciją, bet ir FC „Barcelona“ sertifikatą, liudijantį apie baigtą futbolo trenerio pagrindų kursą.

„Esame įsitikinę, kad treneriai, kurie dirbdami su vaikais vadovausis „Barselonos“ sportininkų rengimo filosofija bei pritaikys per studijas įgytas žinias ir gebėjimus, padarys proveržį Lietuvos futbole. Mūsų siekis – drauge su partneriais padėti tvirtus pamatus aukščiausio lygio futbolininkų rengime“,– sakė prof. Asta Šarkauskienė.

Sutarties pasirašymą stebėjo FC „Barcelona“ oficialus atstovas Baltijos šalyse Benas Baltusis, Ispanijos Karalystės Garbės konsulas Klaipėdoje Vytautas Lygnugaris, Klaipėdos futbolo mokyklos vadovas Audrius Žuta ir šios jaunųjų futbolininkų ugdymo įstaigos valdybos nariai, verslininkas, Klaipėdos futbolo bendruomenės atstovas Romualdas Jonaitis, KU vyrų futbolo komandos, sėkmingai rungtyniaujančios Lietuvos studentų futbolo lygoje, treneriai. Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius linkėjimus Klaipėdoje startuojančiai iniciatyvai perdavė elektroniniu paštu.

„Kiekvieną sykį toks pajėgios užsienio akademijos parodytas dėmesys mūsų šaliai tik parodo, kad Europos futbolo žemėlapyje esame matomi ir vertinami. Labai džiaugiamės, kad FC „Barcelona“ akademija mato galimybę vystyti savo veiklą Lietuvoje, o taip pat ir prisidėti ruošiant mūsų futbolo trenerius. Norisi palinkėti šiai iniciatyvai sėkmės bei produktyvaus bendravimo, mes, Federacija, savos ruožtu, taip pat palaikome šią iniciatyvą ir seksime veiklą”,– pažymėjo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.