Klaipėdos universitetas ir Lietuvos krepšinio federacija vienija jėgas rengiant krepšinio specialistus

Klaipėdos universitetas ir Lietuvos krepšinio federacija vienija jėgas rengiant krepšinio specialistus
AA

Per Lietuvos nacionalinei vyrų krepšinio komandai pergalingai pasibaigusių rungtynių su Vengrijos rinktine pertrauką buvo paskelbta Tai : Klaipėdos universitetas ir Lietuvos krepšinio federacija vienija jėgas ir uostamiestyje pradeda rengti profesionalius krepšinio specialistus. 

klaipėdos universitetas sportas

Tai numatančią sutartį stebint tūkstantinei krepšinio sirgalių auditorijai pasirašė LKF prezidentas Vydas Gedvilas ir Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Studijų programos įgyvendinimo partneriai – LKF ir Viešoji įstaiga „International Basketball University“  sutartimi įsipareigojo aktyviai dalyvauti rengiant Laisvalaikio sporto programos krepšinio specializacijos turinį, perkeliant į jį naujausias pasaulio krepšinio specialistų rengimo technologijas bei praktikas, konsultuoti Universiteto specialistus, dalintis žiniomis su studijuojančiaisiais, prisidėti prie studentų praktikų organizavimo.  

„Džiaugiamės šia partneryste ir matome didelę jos naudą visuomenei. Krepšinis labai svarbus Lietuvai, o jo pradžių pradžia – jaunųjų sportininkų rengimas ir talentų auginimas. Jeigu čia dirbs ne tik entuziastai, bet rimtus šios sporto šakos pagrindus gavę treneriai, galime tikėtis ir didesnio jaunimo susidomėjimo, ir pergalių sporto arenose“,- sako KU rektorius.

Laisvalaikio sporto studijų programa su krepšinio specializacija startuos jau šių metų rugsėjį, priėmimas į ją, planuojama, prasidės birželio 1-ąją. Studijų programą pasirinkusieji jaunuoliai be bendrųjų sporto trenerio kvalifikacijai reikalingų dalykų gilinsis į jaunųjų ir pažengusiųjų krepšininkų rengimo technologijas, krepšininkų judesių valdymo, mokymo ir treniravimo aspektus, psichologinius treniruočių organizavimo veiksnius ir kt.

„Krepšinio specialistų kabutėse Lietuvoje turime pilnas arenas, tačiau mūsų ir partnerių tikslas – rengti aukščiausios kvalifikacijos vaikų krepšinio trenerius, kurių rinkoje labai trūksta, o esamiems neretai stinga žinių apie naujausias ugdymo technologijas, darbo su vaikais psichologinius ypatumus. Sieksime kokybišku turiniu užpildyti šią nišą“,- teigia KU Sveikatos mokslų fakulteto Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėja prof. Asta Šarkauskienė.

Laisvalaikio sporto programa – vienintelė tokia bakalauro studijų programa Lietuvoje, kurią baigę studentai įgyja sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir pedagogo profesinę kvalifikaciją. Studijos trunka 4 metus. Po jų absolventai laukiami sporto mokyklose, klubuose, aktyvaus žmonių laisvalaikio organizavimo įstaigose.

Reklama Ikona, uždaryti