Iš duobės išlipęs ir 14 taškų deficitą panaikinęs „Neptūnas" iškovojo pergalę Jonavoje

AA

Galingą antrąją rungtynių pusę sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ triumfuoja Jonavoje. 14 taškų atsilikimą panaikinę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai nugalėjo „Cbet“ ekipą rezultatu 86:92 (24:19, 27:19, 20:26, 15:28).

Susitikimo starte geriau pradėjo Neptūnas. Sužaidus pirmąsias dvi minutes, svečiai turėjo 5 taškų persvarą (2:7). Visgi “Cbet” savo ruožtu atsakė spurtu 14:2 ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas (16:7). Ketvirčio pabaigoje Tomo Gaidamavičiaus kariaunai deficitą pavyko sumažinti iki 5 taškų (23:18).

Pirmoji antrojo kėlinio pusė klostėsi gana apylygiai. Jonavos komanda didesnio pranašumo susikrauti nesugebėjo, o klaipėdiečiai prie varžovų nepriartėjo. Vis dėlto ketvirčiui artėjant prie pabaigos jonaviečiai pagavę gerą bangą pradėjo bėgti į priekį. Po Kahlilo Thomaso taiklaus dvitaškio, “Cbet” įgijo 14 taškų – rekordinę persvarą (49:35).

Klaipėdos “Neptūno” achilo kulnas pirmoje pusėje buvo klaidos (10), po kurių svečiai praleido 11 taškų greitose atakose.

Viso trečiojo kėlinio metu “Neptūnas” mynė ant kulnų Jonavos ekipai. Pelnęs du taškus ir realizavęs dar vieną baudos metimą, Benas Griciūnas klaipėdiečių atsilikimą sumažino iki 4 (57:53). Vienas faktas šiose rungtynėse buvo aiškus – puolimas nustelbė gynybą. Ketvirtį 6 taškais laimėjusi uostamiesčio kapela prieš lemiamą ketvirtį vis dar atsilikinėjo 7 taškais (71:64).

Jei trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai mynė ant kulnų Jonavos komandai, tai ketvirtajame galiausiai perėmė susitikimo kontrolę. Solidžios gynybos ir užtikrinto puolimo mišinį panaudojęs uostamiesčio klubas po galingų Beno Griciūno ir Mato Jogėlos epizodų išsiveržė į priekį. Rungtynių pabaigoje solidžiau atrodęs Klaipėdos klubas iškovojo pergalę.

Jonavos „Cbet“: Kahlil Thomas 16, Juan Palacios ir Justinas Ramanauskas – po 11, Evaldas Šaulys, Laimonas Kisielius ir Edvinas Šeškus – po 10.

Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius (5 atk.kam) ir Benas Griciūnas (8 atk.kam) – po 22, Julius Jucikas ir Žygimantas Janavičius (7 atk.kam, 9 rez.perd) – po 10, Edgaras Želionis 9, Matas Jogėla 7.