Deivido Gailiaus sugrįžimo rungtynėse – išvargta „Neptūno“ pergalė

AA

Tikrą nervų karą laimėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ nutraukė pralaimėjimų seriją įveikdami Kėdainių „Nevėžis-OPTIBET“ 84:83 (22:23, 21:17, 24:22, 17:21).

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo svečiai iš Kėdainių. Vos po trijų žaidimo minučių jie jau turėjo 7 taškų pranašumą (2:9). Slogiai rungtynes pradėję Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai netruko įsivažiuoti ir surengė 10:0 spurtą, po kurio įgijo 3 taškų persvarą (12:9).

Visos pirmosios rungtynių pusės metu žaidimas vyko atkakliai ir nuožmiai – pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų.
Klaipėdos „Neptūnas“ geriau atakavo antraisiais bandymais (11:3), tačiau Kėdainių „Nevėžis-OPTIBET“
pirmavo taškais greitose atakose (0:7).

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ bandė didinti persvarą, tačiau svečiai turėdavo ir savų atsakymų. Vienas iš jų buvo Arielis Hukporti, pelnęs 10 taškų. Po pastarojo taiklaus tritaškio metimo, Kėdainių deficitas ištirpo iki 1. Kėlinio pabaigoje uostamiesčio komandai pavyko spurtuoti 6:0, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo 5 taškus atsargoje (67:62).

Jei pirmieji trys ketvirčiai buvo labai rezultatyvūs, tai ketvtojo pirmoji pusė – priešingai. Abi komandos labiau koncentravosi ties gynyba nei puolimu. Vis dėlto rungtynėms einant į pabaigą prasidėjo tikras nervų karas. „Nevėžis-OPTIBET“ niekaip negalėjo persverti rezultato savo naudai nuo rungtynių pradžios, kuomet pirmavo, tačiau Jokūbas Gintvainis pataikė tritaškį metimą ir persvėrė rungtynių svarstykles savo naudai (78:79). Kitoje aikštės pusėje Deividas Gailius taip pat atsakė tritaškiu metimu ir „Neptūnas“ vėl susigrąžino dviejų taškų persvarą (81:79). Likus žaisti 9 sekundes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, Sedrickas Barefieldas, po įnirtingos kovos dėl atšokusio kamuolio, įmetė tritaškį metimą, o rezultatas tapo lygus (83:83). T.Gaidamavičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Deividas Gailius išprovokavo varžovo pražangą. Stojęs prie baudos metimų linijos, jis realizavo vieną iš dviejų, o paskutinis Juliaus Kazakausko metimas nuo aikštės vidurio tikslo nepasiekė.

Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius 17, Evaldas Šaulys 14, Matas Jogėla 11 (5 atk.kam), Žygimantas Janavičius 9 (9 atk.kam), Benas Griciūnas (8 atk.kam) ir Martynas Mažeika – po 8.
Kėdainių „Nevėžis-OPTIBET“: Julius Jucikas 19, Arielis Hukporti 16 (7 atk.kam), Sedrick Barefield 11, Julius Kazakauskas 8 (11 atk.kam, 6 rez.perd).