Palangoje apsistojusiems karo Ukrainoje pabėgėliams – Palangiškio kortelės privalumai

Palangoje apsistojusiems karo Ukrainoje pabėgėliams – Palangiškio kortelės privalumai
AA

Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendė leisti Palangos miesto savivaldybės teritorijoje apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėlio statusą turintiems asmenims, kuriems suteiktas Migracijos departamento dokumentas (-ai) dėl laikino gyvenimo Lietuvoje, naudotis Palangiškio kortelės teikiamais specialiais pasiūlymais ir nuolaidomis įvairioms prekėms ir paslaugoms.

Ukrainos karo pabėgėlio statusą turintiems asmenims bus išduodamas Palangiškio kortelės atitikmuo – Palangiškio kortelės pažyma (toliau – pažyma), kurią bus galima gauti nemokamai nuo balandžio 1 d. Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga) užpildžius prašymą. Reikalinga  pateikti Migracijos departamento ir sutarties dėl gyvenamosios vietos Palangoje dokumentus, t.y. Migracijos departamento išduotą leidimą gyventi Lietuvoje ir sutartį dėl gyvenamosios vietos Palangoje nuomos ar panaudos.

Pažyma galios tik sutarties dėl gyvenamosios vietos Palangoje nurodytu laikotarpiu. Pratęsus nuomos ar panaudos sutartį – ji bus išduodama iš naujo.

 

Karo pabėgėliai, apsistoję Palangoje, iki šių metų gruodžio 31 d. galės nemokamai lankytis Palangos kurorto muziejuje, jiems taip pat nemokamai bus išduodami Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vartotojo (skaitytojo) pažymėjimai, nebus imamas mokestis už tam tikro skaičiaus dokumentų kopijavimą ar laminavimą.