Grįžti

#KLAIPĖDOS KRAŠTAS

Pajūrio mero prognozė pasitvirtino: poilsiautojai alkoholį į paplūdimį tempia maišais

Pajūrio mero prognozė pasitvirtino: poilsiautojai alkoholį į paplūdimį tempia maišais
Data
2020-06-29
Autorius
Monika Montvilė / Foto: Šarūnas Vaitkus

Uždraudus paplūdimio kavinėms prekiauti alkoholiu, prie jūros norintys atsigaivinti taure vyno ar bokalu alaus atrado alternatyvą - alkoholį atsinešti patiems. Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus savo pranešime nuogąstauja, kad situacija paplūdimiuose tapo nebekontroliuojama. 

"Kaip daugelis pajūrio merų ir prognozavome, kad uždraudus civilizuotai išgerti bokalą ar vyno taurę pliažo kavinukėje, situacija darysis nekontroliuojama. Žmonės į pliažą tempsis maišus su alkoholiniais gėrimais iš prekybos centrų. Pliažuose po beveik 10 metų pertraukos vėl atsiras nelegali prekyba alkoholiu. Alkoholis kaip sovietų laikais mirks vandenyje, kad atšaltų. Užsieniečiai nesupras, kas vyksta vienoje iš Europos valstybių. Taip ir atsitiko" , - savo mintis pranešime dėstė Palangos miesto savivaldybės meras.

Kritikuodamas Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės teiginį, jog po šių ribojimų alkoholio vartojimas paplūdimyje kaip tik sumažės,  Šarūnas Vaitkus ne tik rodo susidariusią priešingą situaciją, bet ir randa sąsajų su pastaruoju verslų užsidarymų, dėl kurių nukentėjo vasarą padirbėti norėjęs jaunimas. "Nuoširdžiai "dėkojame" Sveikatos reikalų komiteto pirmininkei Astai Kubilienei už "geras" įžvalgas , kad alkoholio vartojimas pliažuose sumažės, bet, kaip žemaičiai pasakytų, išėjo ONTREP. Be to, sumažėjo apie 100 darbo vietų jaunimui, o verslas priverstas galvoti, kaip apeiti įstatymą, draudžiantį prekiauti alkoholiu nestacionariose kavinukėse net ir miesto centre. Deja, bet kai kurioms iš jų teko užsidaryti. Šis įstatymas draudžiantis pliažo kavinukėse išgerti vyno taurę ar alaus bokalą pasitarnavo ne smulkiajam verslui, o prekybos centrams iš kurių maišais perkamas alkoholis keliauja į pliažus".

Per kelias pastaruoju metu vykusias Klaipėdos apskrieties policijos prevencines priemones buvo įspėta 11 asmenų, bandžiusių viešoje vietoje vartoti alkoholinius gėrimus. Vienam, sunkiai ant kojų bestovėjusiam vyrui, paplūdimyje surašytas protokolas - jam nustatytas 3,26 promilių girtumas. Už tai gresia bauda nuo 20 iki 100 eurų.  Policijos pareigūnai taip pat primena, kad baudžiama ir už rūkymą paplūdimiuose tam neskirtose vietose – numatomas įspėjimas arba bauda 20 iki 50 eurų ir privalomas tabako gaminių konfiskavimas.