Nidoje bus šalinami neteisėtai pastatyti nameliai

Nidoje bus šalinami neteisėtai pastatyti nameliai
AA

Artėjančią savaitę planuojama įgyvendinti neteisėtų statinių Nidoje griovimo darbus.

Tokių veiksmų Neringos savivaldybės administraciją įpareigoja imtis Statybos įstatymas, numatantis, kad pasibaigus laikinojo statinio naudojimo terminui, jis turi būti nugriautas.

Sutartis dėl laikinų kioskų griovimo darbų pasirašyta su UAB „Ekspomeda“, atsižvelgiant į viešojo pirkimo rezultatus. Pagal šią sutartį numatoma likviduoti laikinus statinius, neteisėtai stovinčius Neringos savivaldybės valdomuose sklypuose – greta Nidos skvero bei buvusio žuvininkystės ūkio pastato sienos.

Šie prekybiniai nameliai visuomet turėjo laikinojo statinio statusą. Lietuvos Respublikos Statybos įstatymas numato, kad pasibaigus laikinojo statinio naudojimo terminui, jis turi būti nugriautas. Daugiau nei prieš dešimtmetį pasibaigus Valstybinės žemės nuomos sutarties galiojimo terminui, šie prekybos kioskai stovi neteisėtai.

Neteisėtai stovintys nameliai bus šalinami jų savininkams neįvykdžius Neringos savivaldybės administracijos prašymo juos nugriauti. Pirmą kartą dėl šių laikinų statinių pašalinimo kreiptasi 2015-aisiais, prašant pateikti dokumentus, įrodančius prekybinių namelių teisėtumą arba juos nugriauti. Pakartotinai kreiptasi – praėjusiais metais. Dalis prekybinių namelių buvo pašalinta pačių savininkų iniciatyva. Jei likusieji nameliai nebus pašalinti, to kitą savaitę imsis įmonė, su kuria Neringos savivaldybės administracija pasirašė griovimo darbų sutartį. Už statinio nugriovimą ir teritorijos sutvarkymą šių objektų savininkams bus pateiktos sąskaitos. Pranešimai apie planuojamus griovimo darbus iškabinti ant minėtų namelių.

Anoniminis skundas gautas dėl namelių, stovinčių greta tako į centrinį Nidos paplūdimį. Šiais metais gautame skunde prašoma juos nugriauti ir taip atlaisvinti valstybinę žemę.  Atsižvelgiant į šį skundą bei tai, kad šie laikini statiniai stovi valstybinėje žemėje, kuri Neringos savivaldybei nėra perduota valdyti, dėl jų likvidavimo kreiptasi į Nacionalinę žemės tarnybą ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją.

Ikona, uždaryti