M. L. Rėzos premija - prof. dr. Ruth`ai Leiserowitz

M. L. Rėzos premija - prof. dr. Ruth`ai Leiserowitz
AA
Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija Neringos savivaldybės tarybos sprendimu skirta prof. dr. Ruth`ai Leiserowitz.
Vienuoliktą kartą teikiama premija prof. dr. Ruth`ai Leiserowitz skirta už Kuršių nerijai ir Mažosios Lietuvos (Prūsų Lietuvos) kultūros tradicijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybišką veiklą mokslinėje tiriamojoje ir kultūros puoselėjimo veikloje.
Premija skirta atsižvelgiant į Liudviko Rėzos kultūros centro tarybos (kuratoriumo) siūlymą. Mokslininkės kandidatūrą premijai gauti pateikė Thomo Manno kultūros centras.
Anot Thomo Manno kultūros centro atstovų, prof. dr. Ruth Leiserowitz yra asmenybė, palikusi ryškų pėdsaką Neringos kultūriniame gyvenime. Jos mokslinė ir kultūrinė veikla jau tris dešimtmečius yra susijusi su Neringa ir miesto garsinimu tarptautinėje arenoje.
1995-aisiais Nidoje įsteigus Thomo Manno kultūros centrą, prof. dr. Ruth Leiserowitz tapo viena pirmųjų centro darbuotojų (1996-1999), jau tuo metu prisidėdama prie to, kad centras taptų intensyvių Baltijos jūros regiono kultūros mainų vieta. Nuo 2009-ųjų R. Ruth Leiserowitz yra tarptautinio kuratoriumo, kuruojančio Thomo Manno kultūros centro veiklą, pirmininkė. Per šį laikotarpį surengta vienuolika Thomo Manno festivalių, kasmet sutraukiančių į Nidą gausybę intelektualiosios kultūros mėgėjų.
Prof. dr. Ruth Leiserowitz ne tik aktyviai dalyvauja Thomo Manno kultūros centro veikloje, organizuojant konferencijas skirtas Rytų Prūsijos istorijai, bet ir moksliniais darbais populiarina Kuršių nerijos vardą istoriniame kontekste.
Mažosios Lietuvos tema Ruth Leiserowitz moksliniuose darbuose atsirado neatsitiktinai. Mažosios Lietuvos paveikslas gyvas istorikės šeimos atmintyje, ypač tėvo, kuris gimė ir augo netoli Šilutės, pasakojimų dėka. Ji – pastoriaus dukra, augusi Rytų Vokietijoje, nuo pat vaikystės girdėjo pokalbius apie Mažąją Lietuvą, apie ten gyvenusius didlietuvius ir mažlietuvius, žydus ir lenkus, apie tą daugiasluoksnį pasienio ruožą, kuriame susipynė skirtumai ir įvairovė, kuriame buvo suvokiamas kito kitoniškumas. Todėl jos mokslinių studijų temos apima ir šių dienų Vakarų Lietuvos regioną, o to istorinio regiono dalimi visada buvo ir Kuršių nerija.
Premija tradiciškai bus teikiama sauso mėnesį, minint Martyno Liudviko Rėzos gimtadienį.
Thomo Manno kultūros centro nuotrauka.

Ikona, uždaryti