„Lietuvos eksporto prizas“ pirmą kartą atiteko Kretingos rajone įsikūrusiai turizmo paslaugų įmonei

„Lietuvos eksporto prizas“ pirmą kartą atiteko Kretingos rajone įsikūrusiai turizmo paslaugų įmonei
AA

Šiais metais Pasaulinė turizmo diena Kretingos regionui tapo išskirtine: Kretingos rajone įsikūrusiam gydymo ir poilsio kompleksui „Atostogų parkas“ rugsėjo 28 dieną įteiktas „Lietuvos eksporto prizas 2019“. Apdovanojimą „Atostogų parko“ įmonę atstovavusiam direktoriui Ričardui Jovaišai įteikė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. 

Tai pirmas kartais, kai šis prizas atiteko Kretingos rajone įsikūrusiam turizmo paslaugų verslui. „Atostogų parkas“ pasirinktas dėl itin didelių 2019 metais į Vakarų Lietuvos regioną pritrauktų užsienio turistų srautų ir veikloje taikomų inovacijų.


Užsieniečius traukia unikalumas


„Vienintelė pasaulyje viešai prieinama natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis yra tarp dažniausiai mūsų užsienio lankytojų įvardintų priežasčių, dėl ko jie apsilankė „Atostogų parke“. Tai unikalus, niekur nematytas objektas, kurį mielai lanko ir užsieniečiai, ir lietuviai, – sakė „Atostogų parko“ viešbučio vadovė Inga Drungilienė. – Tačiau mūsų kompleksą užsieniečiai vertina ir dėl kitų priežasčių: gydomojo mineralinio geoterminio vandens, išgaunamo iš 2154 m. gylio gręžinio, ir gydomojo purvo sapropelio procedūrų, aukštos kokybės SPA ir sveikatinimo paslaugų, galimybės apsistoti natūralaus miško apsuptyje įsikūrusiose ekologinėse rąstinėse vilose ir, žinoma, dėl 16 baseinų ir 8 pirčių lauke ir uždaroje vidaus erdvėje.“
Viešbučio vadovės duomenimis per 2019 metus „Atostogų parko“ komplekse apsilankė turistų iš Anglijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Izraelio, JAV ir kitų šalių. Bendra iš turistų šio komplekso gauta pajamų suma 2019-aisiais metais viršijo 4,8 mln. eurų. 

Atkreiptas dėmesys ir į veikloje taikomas inovacijas


Įteikiant Lietuvos eksporto prizą buvo atsižvelgta ir į kitus „Atostogų parko“ pasiekimus: aktyvų regiono ir Vakarų Lietuvos turistinės krypties populiarinimą užsienio šalyse ir inovacijų taikymą veikloje. 
2019-aisiais metais kovo mėnesį „Atostogų parkas“ tarptautiniame projekte „Cirtoinno“ buvo  įvertintas už aplinkos taršą padedančių mažinti inovacijų taikymą veikloje. Gydomosioms procedūroms čia pasitelkiami natūralūs, vietoje išgaunami gamtos ištekliai – mineralinis geoterminis vanduo ir gydomasis purvas sapropelis. Komplekso veikloje taip pat investuojama į modernias, maksimaliai taršą padedančias mažinti inovacijas. Čia jau veikia papildomo choloro nenaudojanti baseinų vandens valymo sistema DA-GEN, kurios veikimas pagrįstas hidrolizės būdu: vandenį dezinfekuojantis chloras išgaunamas iš paties baseino vandens molekulių. Taip pat „Atostogų parko“ komplekse jau sumontuoti modernūs varikliai, saulės kolektoriai, biokurą naudojantys galingi katilai; kūrybingų sprendimų ieškoma ir antriniam išteklių panaudojimui, pavyzdžiui, procedūroms naudotas gydomasis purvas sapropelis vėliau tampa kokybiška organine trąša. Minėtame projekte dalyvavo garsūs mokslininkai ir apie 20 turizmo sektoriaus atstovų iš Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos. 


2020-ųjų vasarą padidėjo lietuvių turistų susidomėjimas, keitėsi vartojimo įpročiai


Ši vasara daugumai Vakarų Lietuvos turizmo objektų buvo kitokia: užsienio turistus keitė lietuvių turistai, pakito ir atvykusiųjų elgesys. „Panašu, kad 2020-ųjų vasaros sezoną lietuviai pasitiko  pasiilgę bendravimo, pajutome, kad gerokai dažniau nei ankstesniais sezonais jie buvo linkę rinktis SPA paslaugas, skirtas poroms, tėvams su vaikais ar net artimų draugų kompanijoms, – pastebėjimais dalijosi ir „Atostogų parke“ įsikūrusio medicinos centro „Natura Termo SPA“ vyriausioji administratorė Remigija Nevėrauskė. – Ne vienas lankytojas prisipažino, kad vietoje kelionių į šiltuosius kraštus jie rinkosi gydomąsias ir atpalaiduojančias SPA procedūras čia pat, Lietuvoje. Ir dažnas iš jų buvo maloniai nustebęs, atradęs gerokai daugiau, nei tikėjosi“.
Lygindama su ankstesnių metų tendencijomis R. Nevėrauskė pastebi, kad išaugo klientų susidomėjimas sveikatą stiprinančiomis paslaugomis: gerokai dažniau buvo užsakomos mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“, gydomojo purvo sapropelio įvyniojimai, reabilitologų ir akupunktūros specialistų paslaugos. 

Ikona, uždaryti