Klaipėdos raj. savanoriška pagalba ukrainiečiams baigėsi nusivylimu: savivaldybė prašo atsakomybės

Klaipėdos raj. savanoriška pagalba ukrainiečiams baigėsi nusivylimu: savivaldybė prašo atsakomybės
AA

Klaipėdos rajono savivaldybė kreipiasi į norinčius padėti ukrainiečiams ir prašo tai daryti atsakingai.

Pasak savivaldybės, Gargžduose jau pasitaikė pirmieji atvejai, kai savanoriška klaipėdos rajono gyventojų pagalba baigėsi nusivylimu.

Galbūt dėl per didelio žmonių noro padėti ar iš nežinojimo vis dažniau pasitaiko atvejų, kai į mūsų šalį atvykę karo pabėgėliai atsiduria nepavydėtinose situacijose. Štai, pavyzdžiui, praėjusį šeštadienį gautas skambutis, kad Gargžduose atvežta ir tiesiog gatvėje palikta ukrainiečių šeima. Be jokio paaiškinimo, tolimesnės pagalbos, patarimų, kur kreiptis ir ką daryti. Įsivaizduokite situaciją, kad Jūs bėgate nuo karo ir staiga liekate visiškai vieni svetimoje šalyje su mažais vaikais ant rankų. Nežinote, kur eiti, kreiptis pagalbos, nes jus atvežęs žmogus išlaipino iš mašinos ir tiesiog nuvažiavo", - rašoma Klaipėdos raj. savivaldybės pranešime.

Savivaldybė pasakoja ir apie kitą situaciją, kai buvo gautas pranešimas apie dar vieną ukrainiečių šeimą, kuri apgyvendinta sodo namelyje, o jis net nešildomas, jau nekalbant apie kitus patogumus.

Žmogus norėjo padėti ir pasiūlė šį būstą. Tačiau ar tikrai tai tinkama pagalba? Ar tikrai šeimą su vaikais reikia apgyvendinti patalpose, kur nėra šildymo, nors už lango dar minusinė temperatūra? Šiomis šeimomis buvo tinkamai pasirūpinta – joms suteiktos Savivaldybės turimos patalpos.

Klaipėdos rajono savivaldybė primygtinai prašo neskubėti nuo pasienio vežti ukrainiečių šeimų, kurios neturi, kur gyventi.

Visi karo pabėgėliai, neturintys būsto pas artimuosius ar giminaičius, privalo vykti į registracijos centrus Alytuje, Marijampolėje ar Vilniuje. Ir tai daroma centralizuotai. Ukrainiečių, norinčių vykti į Lietuvą, jau prie Lenkijos sienos laukia autobusai, su kuriais jie vežami tiesiai į registracijos centrus.

Juose karo pabėgėliai užregistruojami Migracijos departamente, o per „Stiprūs kartu“ platformą jiems paskiriami būstai. Registracija reikalinga tam, kad ukrainiečiai vėliau galėtų gauti visas socialines garantijas.   

Į registracijos centrus gali nevykti tik tie ukrainiečiai, kurie turi gyvenamąją vietą pas gimines, artimuosius, draugus. Tačiau jie vis tiek privalo artimiausiu metu kartu su vaikais turi nuvykti į artimiausią  Migracijos departamento skyrių Klaipėdos regione, kuris yra Klaipėdoje, Kauno g. 6, ir ten užsiregistruoti.  

Pagalba visuomet turi būti teikiama atsakingai ir noras padėti negali dar labiau pabloginti nuo karo siaubo bėgančių žmonių padėties. Turite suprasti, kad jei jau nusprendėte padėti, privalote šioms šeimoms tinkamai suteikti visą joms reikiamą pagalbą.

Pagalbą daiktais, pavyzdžiui, rūbais mielai suteiks savanoriai iš suaukotų daiktų. Tačiau gyventojų butuose, kuriuose laikinai apsistoja ukrainiečiai, nebus įrengiami virtuvės komplektai su buitine technika ar pan. Todėl, teikdami pagalbą, elkitės atsakingai, įvertinkite gyvenimo sąlygas, kurias siūlote – jos turi būti orios.

Jei norite padėti – naudokitės jau veikiančia sistema:  

  1. Jei turite laisvą butą, namą ar kambarį, galite pavėžėti ukrainiečius arba jums reikia pagalbos užpildykite anketą www.stipruskartu.lt;
  2. Jei atvykę ukrainiečiai neturi gyvenamosios vietos, jie turi būti nukreipiami į registracijos centrus: Pramonės g. 1B, Alytus, Parko g. 9, Marijampolė arba Minties g. 3, Vilnius. Centrai veikia visą parą. Juose asmenys bus užregistruoti, gaus maisto davinius ir bus nukreipti į apgyvendinimo vietas. 
  3. Jei atvykusiems suteikėte gyvenamąją vietą, jiems į registracijos centrus nereikia vykti, bet tuomet juos reikia nukreipti registracijai į Migracijos departamento skyrius jų darbo metu. Mūsų regione – Klaipėda, Kauno g. 6. Ukrainiečiai aptarnaujami gyvoje eilėje, turi atvykti su vaikais.
  4. Jei priimate ir apgyvendinate nelydimus vaikus, reikia kontaktuoti su Vaiko teisių apsaugos tarnyba, kontaktinis telefonas visą parą +37052368530.   

 

Reklama Ikona, uždaryti