COVID-19 situacija Juodkrantėje: gauti gyventojų testų rezultatai

COVID-19 situacija Juodkrantėje: gauti gyventojų testų rezultatai
AA

Apie tai, kad būtent Juodkrantėje nustatytas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, Neringos savivaldybei buvo pranešta gegužės 11-osios rytą. Tą pačią dieną imtasi veiksmų – buvo renkami duomenys apie tai, su kuo šis asmuo galėjo kontaktuoti, o vakare nustatytiems asmenims atlikti koronaviruso greitieji testai. Iš viso buvo atlikta apie 30 greitųjų kraujo testų.

Siekiant maksimaliai užtikrinti Juodkrantės bendruomenės saugumą, bendradarbiaujant su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, buvo inicijuoti koronaviruso tyrimai iš nosiaryklės. Neringos savivaldybės, pirminio sveikatos priežiūros centro bei socialinių paslaugų centro darbuotojų pastangomis, Juodkrantėje buvo įrengtas laikinas mobilusis punktas, kuriame 34 minėtiems asmenims paimti tepinėliai laboratoriniams tyrimams atlikti. Kaip pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, visi atsakymai – neigiami.

„Savaitę pradedame džiugia žinia – daugiau koronaviruso atvejų Neringoje nenustatyta. Visgi, kiekvienas esame atsakingas už tai, kad susirgimų statistika nedidėtų. Primenu, kad šiuo metu galioja karantino režimas, kurio nurodymų būtina visiems laikytis“, – būti atsakingais ir bendruomeniškais kviečia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Visgi, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad net ir neigiamo atsakymo atveju – būtina kontaktą su sergančiuoju turėjusių saviizoliacija. Ištirtų juodkrantiškių atveju – iki gegužės 20-osios (pagal NVSC Klaipėdos departamento sprendimą). Asmuo liga gali būti užsikrėtęs net iki 37 parų, o tuo pačiu būti ir jos nešiotojas, tad net ir po 14 dienų saviizoliacijos rekomenduotina stebėti savo sveikatos būklę, gyventi laisviau (nebeužsidarius namie), tačiau laikantis visų karantino sąlygų viešumoje ir bendraujant.

Privalomoje saviizoliacijoje šiuo metu yra ir asmuo, artimai bendravęs su sergančiuoju koronavirusu – jam organizuojamas tepinėlio iš nosiaryklės paėmimas.

Karantino metu būtina laikytis asmens higienos (čiaudėjimo, kosėjimo etiketo ir kt.). Nesiburiuoti didesnėmis nei 5 asmenų grupelėmis (išskyrus šeimas), vengti ilgesnio nei 15-20 min. kontakto, laikytis saugaus 1 metro atstumo vienas nuo kito. Viešojo susibūrimo vietose (vaikų žaidimo aikštelėse, sporto aikštynuose ir kt.) nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių susirgimų.