Baltijos jūros vanduo ties Neringos paplūdimiais – švarus

Baltijos jūros vanduo ties Neringos paplūdimiais – švarus
AA

Naujausi Neringos savivaldybės paplūdimių mikrobiologiniai tyrimai skelbia, kad Baltijos jūros vanduo yra švarus.

Baltijos jūros vandens pavyzdžiai buvo atrinkti liepos 7-ąją Nidos, Juodkrantės, Preilos ir Pervalkos paplūdimiuose. Mėginius atrinko ir ištyrė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai.

Kiek anksčiau buvo tirtas ir šių paplūdimių smėlis, patikrinant  ir žaidimų bei sporto aikšteles – kirminų kiaušinėlių ir jų lervų nenustatyta.

Neringos savivaldybės maudyklų vandens kokybės ir paplūdimių smėlio tyrimai atliekami vadovaujantis Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu grafiku.  Jūros vandens mėginiai laboratoriniams tyrimams vasaros mėnesiais imami du kartus per mėnesį, o pasibaigus vasaros sezonui – vieną kartą rugsėjo pradžioje. Smėlio mėginiai šiuo laikotarpiu imami kartą per mėnesį.

Neringos paplūdimių kokybę liudija net trys Mėlynosios vėliavos, plevėsuojančios Preilos bei Nidos ir Juodkrantės centriniuose paplūdimiuose. Šiais metais sukanka 20 metų, kuomet Mėlynoji vėliava primą kartą buvo iškelta Lietuvos pajūryje – tuomet ji suteikta Nidos paplūdimiui. Nuo 2004-ųjų metų šiuo tarptautiniu paplūdimio ir prieplaukos kokybės ženklu kasmet apdovanojamas ir Juodkrantės paplūdimys, o šiais metais Mėlynoji vėliava pirmą kartą iškelta ir Preilos paplūdimyje.

 

Ikona, uždaryti