Seimas priėmė naują elektroninių cigarečių draudimą

Seimas priėmė naują elektroninių cigarečių draudimą
AA

Seimas nusprendė nuo 2024 m. lapkričio 1 d. uždrausti pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje bus cukraus ar saldiklių. Tai numatyta priimtose Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimuose. Už naują ribojimą balsavo 98 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

 

Pasak pataisų rengėjų, tikimasi, kad nauji ribojimai sumažins elektroninių cigarečių ir jų pildyklių patrauklumą, ypač nepilnamečiams ir jauniems asmenims.

Šiuo metu draudžiama pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų (išskyrus tabako kvapą ir skonį), kofeino arba taurino, arba kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu, vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir jų pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Seimas gruodžio 19 d. taip pat nusprendė nuo 2024 m. lapkričio 1 d. griežčiau užtikrinti draudimą pateikti rinkai elektronines cigaretes ir pildykles, turinčias pridėtinio kvapo ar skonio, išskyrus tabako.