Pasiekus juodą COVID–19 zoną Dulkys žada grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą

Pasiekus juodą COVID–19 zoną Dulkys žada grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą
AA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį po susitikimo su opozicine Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ užsiminė apie galimus reikalavimų pokyčius.

Reklama: Didžioji Kalėdinė Klaipėdos mugė

Ministras teigė, jog artimiausiu metu bus kalbama apie kaukių dėvėjimo pasikeitimus.

„(Per Vyriausybės posėdį) padiskutuosime apie kaukes. Mes buvome linkę manyti, kad visuomenė yra tikrai pakankamai sąmoninga, gali prisidėti, nes kaukės nešiojimas yra labai nesudėtingas dalykas, kurį galima daryti. Tačiau planuojam aptarti, ar vis tik kai kuriais atvejais nereikėtų tą rekomendacijos taisyklę, kurią mes aktyviai rekomenduojame, daryti privalomai“, – sakė ministras.

Jis kol kas nenorėjo konkretizuoti, kokiais atvejais kaukių dėvėjimas būtų privalomas.

„Noriu tiesiog priminti, kad kai buvo visuotinis horizontalus kaukių nešiojimas, jis lygiai taip pat sulaukdavo kritikos. Nes būdavo labai daug situacijų, kur sveiku protu aišku, kad nereikia tos kaukės. Tai tikrai norime surasti tą aukso vidurkį, nenorime kartoti tų klaidų“, – teigė A. Dulkys.

Ministras A. Dulkys teigė, jog stalčiuose „ribojimų neslepia“.

„Šiandien pagrindinė žinutė tokia – 80–90 procentų visų situacijų, susijusių su pandemija, yra susiję su nepasiskiepijusiais“, – teigė A. Dulkys.

Sprendimus žada šią savaitę

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė–Motiejūnienė žada, kad jau šią savaitę gali būti įvesti sugriežtinimai patalpose vykstantiems renginiams, pavyzdžiui, reikalavimai dėl apsaugos priemonių privalomo dėvėjimo.

„Šią savaitę turėsime vienokius ar kitokius sprendimus“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ sakė viceministrė.

Viceministrės teigimu, renginiai lauke turi apribojimus – asmenų srauto arba skaičiaus tam tikru atstumu.

Pasak jos, tokie renginiai būtų paskutiniai, apie kuriuos būtų kalbama, nes, A. Bilotienės–Motiejūnienės įsitikinimu, daug pavojingesni sveikatai yra viduje vykstantys renginiai.

„ Žiūrėsime, ką galėtume sugriežtinti, kadangi mūsų tikslas yra neriboti maksimaliai ūkinės veiklos, taip pat kuo ilgiau išlaikyti vaikus mokyklose, užtikrinti kontaktinį ugdymą. Vadinasi, tikėtina, kad pirmas žingsnis būtų apsaugos priemonių dėvėjimas bent jau uždarose patalpose“, – tvirtino A. Bilotienė–Motiejūnienė.

„Jeigu kalbėtume apie griežtinimų atlaisvinimą, mes turime galimybių pasą, kur atskiriami srautai, ir blogėjant situacijai gali būti kalbama apie griežtesnį kaukių dėvėjimą arba jų dėvėjimą papildomai tam tikrose srityse. Mūsų sąmoningumas parodė, kad prekybos centruose, kur teko pačiai apsilankyti ir smalsumo vedamai pasižiūrėti, kokia situacija, kiek žmonių dėvi apsaugos priemones, apsaugos priemonių mes nedėvime“, – pridūrė ji.

Lietuva antradienį įžengė į juodą koronaviruso zoną.

 

delfi.lt

Ikona, uždaryti