Nuo sausio parlamentarai į Seimą galės įeiti tik su galimybių pasu

Nuo sausio parlamentarai į Seimą galės įeiti tik su galimybių pasu
AA

Seimas priėmė Seimo statuto pataisas, kuriomis nutarta, kad Seimo narys valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės ar karantino metu į Seimo rūmus galės įeiti tik su galimybių pasu.

Seimas ketvirtadienį 89 balsais „už“, 17 – „prieš“, 19 parlamentarų susilaikius priėmė tokią Seimo statuto pataisą.

Ji įsigalioja nuo sausio 1 dienos.

Jeigu galimybių paso neturintis parlamentaras nedalyvaus Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, bus laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Pagal priimtas naujas nuostatas, parlamentarai turės pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad jie Vyriausybės nustatyta tvarka pasitikrino ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, arba kad atitinka teisės aktuose nustatytas išimtis, kai toks sveikatos patikrinimas gali būti neatliekamas.

Šis reikalavimas Seimo nariams bus taikomas ir susitinkant su rinkėjais kontaktiniu būdu uždarose patalpose.

Pataisos iniciatorius Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma sakė, kad Seimo nariams iš esmės bus taikomi tie patys reikalavimai, kaip ir visiems piliečiams, kai yra tam tikri nustatyti apribojimai dėl patekimo į uždaras patalpas, tai galiotų ir patekimui į Seimo rūmus.

„Manau, Seimo nariams neiškiltų kokių nors ypatingų sunkumų įgyvendinti savo konstitucines pareigas visavertiškai dalyvauti posėdžiuose, balsuoti, nes netgi tie, kurie yra dėl kokių nors įsitikinimų atsisakantys skiepytis, turėtų galimybę, kaip ir kiti piliečiai, kurie laikosi tokių nuostatų, pasidaryti atitinkamą testą savo lėšomis ir dalyvauti Seimo posėdžiuose“, − pristatymo metu yra kalbėjęs Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas.

Kaip iniciatorius pažymi aiškinamajame rašte, tokiu būdu siekiama užtikrinti vienodą Seimo narių ir kitų asmenų teisių bei pareigų reguliavimą ir saugias Seimo narių bei kitų Seimo rūmuose dirbančių asmenų darbo sąlygas.

Ikona, uždaryti