Trušeliuose įsikūrusios „Happy vet" veterinarijos klinikos įkūrėja ir gydytoja: fiksuojamas padaugėjęs incidentų skaičius

Trušeliuose įsikūrusios „Happy vet" veterinarijos klinikos įkūrėja ir gydytoja: fiksuojamas padaugėjęs incidentų skaičius
AA

Happy vet" veterinarijos klinikos įkūrėja ir gydytoja Agnė Pocevičiūtė – Sakalauskienė atskleidė, kad ypatingai vasaros laikotarpiu fiksuojamas padidėjęs klientų, kurių augintiniai suėda įvairius svetimkūnius atvejų skaičius.

Augintiniai, kaip maži vaikai, susipažįsta su pasauliu jį ragaudami. Aktyvūs, ypač jauno amžiaus, smalsūs gyvūnai žaidimų metu graužia ar kramto daiktus, todėl tai gali sukelti užspringimą ar svetimkūnio prarijimą. Pasitaiko, kad augintiniai ėda svetimkūnius visą savo gyvenimą.

Jei prarytas daiktas smulkus – tikėtina, kad iš organizmo jis pasišalins per virškinamąjį traktą per 24-48 valandas, tačiau toli gražu ne visos prarytų svetimkūnių istorijos tokios laimingos ir paprastai išsprendžiamos.

Gydytoja pateikia penkias kategorijas daiktų, kurie gyvūnų skrandžiuose randami dažniausiai.

5-vieta vieta - Akmenys

Šiltuoju vasaros laikotarpiu šeimininkai labiau atsipalaiduoja, dažniai leidžia laiką paplūdimiuose ar prie vandens telkinių. Dažnesnis ir ilgesnis buvimas lauke, nepažįstamoje, įdomioje aplinkoje, sudaro idealias aplinkybes gyvūnams, paragauti visko, kas atrodo “skanu”, o spalvingi, gražūs akmenukai neretai jiems pasirodo, kaip puikus užkandis, mat vienu akmenuku, retai kuris pasisotina. 

“Gyvūnų skrandukuose dažnai randame net ne kelis, o kelias dešimtis akmenų, ir visai nemažų. Toks skrandžio turinys yra šalinamas dviem būdais: endoskopijos arba chirurginiu, viskas priklauso nuo svetimkūnių dydžio, kiekio ir formos, ir tai turi būti atliekama itin operatyviai” - pasakojo HappyVet gydyklos gydytoja Agnė Pocevičiūtė – Sakalauskienė.

happy vet

4 vieta - Siūlai ir adatos

Kas gali būti smagiau už netikėtoje vietoje rastą spalvotą, riedantį, išsivyniojantį daiktą? „Siūlai ir adatos yra ypatingai pavojingi augintinių virškinamąjam traktui. Šių daiktų mėgėjos labiau katės nei šunys. Nepamirškime - siūlų turime gausiai aplink save: pledai, užuolaidos, patalynės, rankšluosčiai. Nereikėtų pamiršti ir šventinės atributikos: girliandos, kalėdiniai žaislai ( jie kabo ant siūlų). Laiku pastebėjus, kad jūsų augintinis prarijo siūlą, galime išvengti tokių komplikacijų, kaip invaginacija. „Mes labai džiaugiamės, kai šeimininkai greitai pastebi, kad augintinis suėdė svetimkūnį, tokiu atveju galime greitai ir efektyviai pagelbėti pacientui. Mūsų darbe labai svarbus kliento ir gydytojo bendras darbas. Tik tada galime pasiekti puikų rezultatą - greitai sveikstantį pacientą. Gyvūnai žaidžia su viskuo, kas jiems įdomu, o namai jų tvirtovė, juose jie jaučiasi saugiai, tad būna itin smalsūs.” - pasakojo „HappyVet" gydytoja Agnė.

3 vieta - Buitinė technika

Gal buitinė technika ir skamba keistokai, bet gyvūnus visada domins spalvingi, keistų formų, lengvai kramtomi, keistus garsus skleidžiantys ar pojūčius sukeliantys daiktai. Skalbimo mašinos gal ir nepraris, bet valdymo pulteliai, mobilieji telefonai, telefonų įkrovikliai, ausinės (ypač belaidės), įvairūs perėjimai, laidai, segtukai, net belaidės kolonėlės ir dar eilė mažų ir didesnių daiktų, kuriuos per neapdairumą šeimininkai palieka lengvai pasiekiamoje vietoje. „Rentgeno pagalba esame aptikę keisčiausių dalykų, ne visada iš pirmo žvilgsnio galime atpažinti, koks tai daiktas, ir kartais be gastroskopijos tyrimo, kurį atliekame vos kilus įtarimams, kad prarytas daiktas, čia pat mūsų klinikoje, ar net chirurginės procedūros ir nesužinome. Kartais radiniais būname nustebinti ir patys.” - dalinosi patirtimi gydytoja.

Happy vet

2 vieta – Plaukai

Katytės ir šuniukai yra nenustygstantys „bučiuokliai“ ir nuolat savo prielankumą demonstruodami jie lyžteli mūsų rankas ar kitas kūno vietas. Tačiau savo liežuvį jie naudoja dar ir kitiems dalykams - jie yra nuostabūs „plaukų surinkėjai“. Turbūt esate pastebėję, kad naminiai gyvūnai laižo ne tik savo kailį, bet ir įvairius paviršius: kilimus, grindis, pledus. Jei vienas plaukas atrodo grėsmės nekeliantis, tai jų gniutulas gali sukelti rimtų problemų. Gyvūnų ir šeimininkų plaukų savala suformuoja vadinamąjį bezoarą , kuris ir sukelia obstrukciją – nepraeinamumą. Ši būsena, kaip ir bet koks kitas svetimkūnis sukelia nemalonius pojūčius ir turi būti sprendžiama nedelsiant. Gydytoja Agnė Pocevičiūtė - Sakalauskienė primena: „laiku pastebėta problema užkerta kelią daugeliui galimų komplikacijų“.

1 vieta - Žaislai

Žaislai, pradedant įvairiais vaikų žaisliukais, baigiant kalėdiniais, užtikrintai yra svetimkūnių, randamų augintinių skrandžiuose, penketuko PIRMOJE VIETOJE. Jeigu manote, kad pradžiuginot savo augintinį žaislu galite būti ramūs, labai klystate. Jei žaislas per mažas pagal gyvūno dydį, arba ne pritaikytas viską graužiantiems ir nevengiantiems pasikasyti dantukus šeimos nariams, jis lengvai gali pakliūti ten, iš kur svetimkūnį ištraukti gali tik veterinarijos gydytojas. Kaip ir minėjome, jie kaip maži vaikai, pirmiausia čiumpa tai, kas jiems nematyta ir ko jiems negalima. „Pavyzdžiui, į mūsų kliniką atvykęs nusilpęs mažasis pacientas buvo prarijęs žaislinį “pimpačkiuką”, rodos ne mažas daiktas, bet kažkokiu būdu į gyvūno skranduką pateko. Jį sėkmingai pašalinome endoskopiniu būdu’’.

happy vet

Veterinarės patarimas poilsiaujantiems

Ką žmonės valgo, toli gražu ne viskas tinka ir jų augintiniams. Mes mylėdami savo augintinius dažnai norime palepinti juos skanėstais, o atostogų metu, gamtoje, užmirštame ir jiems “patiekiame” patiekalus, kurių jie, deja, negali “įveikti”. Šašlykas, rodos skanus mėsos gabalėlis, kuriuo mes žmonės taip mėgaujamės iškylų metu, gali rimtai sujaukti atostogų planus atostogaujantiems su gyvūnais. Didelis kiekis kaulų yra taip pat nepageidaujamas šuns racione, kadangi gali sukelti dalinį arba pilną žarnų nepraeinamumą. Kaulai ar apskrudusios mėsos gabalėlis, neretai apvoliotas smėlyje ar dirvožemyje puikus kamštis, prie tokio maisto ne pratusio gyvūno skrandyje. Anot „HappyVet" gydytojos - „Tai ir gyvūnui sukelia nemalonius pojūčius, o ir šeimininkams, ypač išvykus tolėliau pailsėti, gali sujaukti planus ir pridaryti papildomų išlaidų. Tad patariame savo mažuosius šeimos narius lepinti jiems skirtu pašaru”

Tad mieli šeimininkai, būkite atidūs ir stenkitės apsaugoti savo gyvūnus nuo nemalonumų. Svetimkūniai, patekę į virškinamąjį traktą, gali sukelti nuolatinį ir ilgalaikį dirginimą, dalinį arba pilną žarnų nepraeinamumą, aspiraciją (vemiant skrandžio turinys gali patekti į plaučius), bei visas kitas komplikacijas: letargiją, vėmimą, pilvo skausmus, apetito stoką, viduriavimą. Ypač pavojingi aštrūs daiktai, tad iškart pastebėjus simptomus:

• letenų kišimą į nasrus;
• padidėjusį seilėtekį;
• vėmimą ar žiaugčiojimą;
• pilvo skausmus;
• viduriavimą ar nesituštinimą.

„Mes savo gydykloje įtarus priežastį atliekame - rentgeno, ultragarsinį ir/ar endoskopijos tyrimus. Dažnu atveju, ypač laiku pastebėjus, svetimkūnis iš organizmo yra pašalinama šiuolaikiniu nechirurginiu būdu - endoskopo pagalba. Šio gydymo privalumai yra - trumpa invazijos procedūra, greitesnis paciento atsigavimas, nėra žalojami audiniai, bei mažesnė komplikacijų tikimybė.” - pasakojo veterinarijos klinikos „HappyVet" įkūrėja Agnė Pocevičiūtė - Sakalauskienė.

Pastebėjus simptomus ar pamačius gyvūną prarijus svetimkūnį, būtina kreiptis į savo veterinarijos gydytoją.

Su veterinarijos klinika „HappyVet" susisiekti galite tel.  869333445 arba apsilankyti klinikoje adresu: Įsruties g. 1A Trušeliai, Klaipėdos raj.

 


Reklaminis straipsnis