„Stiprūs kartu“ internetinė svetainė atlaikė kibernetinę ataką

„Stiprūs kartu“ internetinė svetainė atlaikė kibernetinę ataką
AA

Karo pabėgėlių iš Ukrainos pervežimą ir apgyvendinimą Lietuvoje koordinuojantis savanorių centras „Stiprūs kartu“ antradienio vakarą patyrė kibernetinę ataką. Tai taip vadinama DDOS ataka, kai vienu metu organizuojamas masinis užklausų kiekio siuntimas į konkrečią internetinę svetainę. Bandant atakuoti stipruskartu.lt, piko metu patirtas daugiau kaip 56 tūkst. užklausų srautas per sekundę. Veikiant normaliomis sąlygomis, sulaukiama apie 14 tūkst. lankytojų per dieną.

„Akivaizdu, mūsų veikla yra pastebėta ir kažkam ji nepatinka. Iš anksto numatėme tokias rizikas ir joms pasiruošėme. Vakarykštis kibernetinis išpuolis tęsėsi ilgiau nei valandą, bet žalos nepadarė. Sakyčiau, kad mus atakavę programišiai lyg rusai šauktiniai – susidūrę su pasipriešinimu, metė techniką ir pabėgo“, - sakė organizacijos „Stiprūs kartu“ koordinatorius Mykolas Markauskas, atsakingas už IT sritį.

„Stiprūs kartu“ internetinė svetainė yra vienas pagrindinių įrankių surenkant duomenis apie siūlomus būstus, apie savanorius pavėžėjimo paslaugai bei registruojant karo pabėgėlių pagalbos prašymus. Šiuo metu jau gauta per 9 000 būsto pasiūlymų, pavėžėjimo nuo pasienio paslaugas pasirengę teikti apie 2 700 žmonių.

Primename, kad visi asmenys, galintys suteikti laikiną apgyvendinimą nuo Putino agresijos bėgantiems ukrainiečiams, ar norintys pavėžėti nuo pasienio iki Lietuvos ukrainiečius, turi užpildyti formą svetainėje stipruskartu.lt.

Nacionalinio savanorių koordinavimo centro iniciatyvą „Stiprūs kartu“ įgyvendina Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrys kartu su kitomis visuomeninėmis organizacijomis ir partneriais.

Reklama Ikona, uždaryti