Grįžti

#Nuomonės

Seimas pritarė: ir vėl bus galima mėgautis alkoholiniais gėrimais paplūdimyje

Seimas pritarė: ir vėl bus galima mėgautis alkoholiniais gėrimais paplūdimyje
Data
2020-06-30
Autorius
Monika Montvilė

Antradienį Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pataisoms dėl alkoholio vartojimo paplūdimiuose.

Naujoje alkoholio kontrolės įstatymo redakcijoje buvo pritarta Simono Gentvilo ir grupės kitų parlamentarų siūlymui leisti paplūdimiuose, kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 procentų. Taip pat, nauja įstatymo redakcija atšaukiami draudimai prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariose viešojo maitinimo vietose, tačiau tai bus galima daryti tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu.

 

Pagal priimtus naujus pakeitimus ši prekyba bus galima tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu. Prekyba stipriuoju alkoholiu paplūdimiuose ir toliau bus draudžiama.

Už šias įstatymo naujas nuostatas, kurios įsigalios rugpjūčio 1 d., balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 2 parlamentarai.

„Iki šiol įstatymų besilaikantiems, kultūringiems ir saiką jaučiantiems piliečiams jūros peizažai ir vyno taurė arba alaus bokalas šiemet buvo tapę tabu. Lietuva buvo tapusi griežčiausia alkoholio šariatine valstybe Europoje. 5-as kartas ir bandymas pavyko! Puiku, kad ir vėl bus galima karštą vasaros dieną prie jūros atsigaivinti alaus bokalu, tačiau turime suprasti ir nesusipainioti, kad maudynės ir alkoholis buvo ir bus tabu, o alkoholis turi būti vartojamas saikingai“, - aiškino klaipėdietis, liberalas Simonas Gentvilas.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto, siūliusio nepritarti šiam pasiūlymui, nuomone, paplūdimiai nėra ta vieta, kurioje turėtų būti prekiaujama ir vartojami alkoholiniai gėrimai. „Neblaivūs žmonės labiau linkę daryti nusižengimus, prarasti savikontrolę, didėja įvairių traumų ir saulės smūgio tikimybė. Siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, sveikatą ir net gyvybę, taip pat ir kultūringą laisvalaikio leidimą, neturėtų būti leidžiama paplūdimiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais“, – teigiama Seimo komiteto išvadoje.

Įstatymas įsigalioja rugpjūčio 1d.