Prezidentas: ambicingas Lietuvos jūros vėjo energijos parko projektas atvers naujų galimybių ekonomikai

Prezidentas: ambicingas Lietuvos jūros vėjo energijos parko projektas atvers naujų galimybių ekonomikai
AA

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Davose vykstančiame pasaulio ekonomikos forume susitiko su pasaulyje vėjo energijos turbinų gamybos srityje pirmaujančios Danijos kompanijos „Vestas Wind Systems“ vadovu Henriku Andersenu.

„Ruošiamės statyti vieną pirmųjų jūros vėjo energijos parkų Baltijos jūroje. Išskirtinio dydžio atsinaujinančios energetikos projektas ne tik reikšmingai sumažins Lietuvos elektros importo iš kitų šalių poreikį, bet ir lems naujos ekosistemos vystymąsi. Palankus Lietuvos investicinis klimatas ir kvalifikuoti darbuotojai yra patrauklūs užsienio investuotojams. Kviečiame juos tiek prisidėti kuriant jūros vėjo energijos parką, tiek vystyti pažangių vėjo jėgainių komponentų gamybą Lietuvoje – šalyje, kuri turi potencialo ir ambicijų tapti tarptautiniu atsinaujinančios energetikos centru“, – sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad tokio masto projekto įgyvendinimas taip pat taps svarbiu postūmiu regioninio verslo vystymuisi Lietuvoje.

Susitikime Danijos atsinaujinančios energetikos kompanijai buvo pristatytas Lietuvos jūros vėjo energijos parko projektas, susidėsiantis iš dviejų etapų (kiekvienas po 700 MW galios), parke bus pagaminama iki pusės Lietuvai reikalingos elektros. „Vestas Wind Systems“ vadovas taip pat supažindintas su Lietuvos ekonomikos atsparumu, palankiu investiciniu klimatu, talentingų darbuotojų rinka, šalies saugumo stiprinimo sprendimais.