Pirminiai Baltijos jūros dugno tyrimų rezultatai – palankūs jūrinio vėjo elektrinių parko vystymui

Pirminiai Baltijos jūros dugno tyrimų rezultatai – palankūs jūrinio vėjo elektrinių parko vystymui
AA

Jungtinė mokslininkų komanda pristatė pirminius Baltijos jūros dugno teritorijos, kurioje galėtų būti vystomas jūrinio vėjo elektrinių parkas, tyrimų rezultatus – jūros dugno sandara leidžia vystyti tokio pobūdžio projektą.  

Geofiziniai ir geotechniniai jūros dugno tyrimai yra atliekami siekiant pateikti būsimojo konkurso dalyviams itin svarbius duomenis apie jūros dugno sandarą. Tyrimus atlieka pagal  jungtinę sutartį veikianti paslaugų tiekėjų grupė UAB „Geobaltic“ ir UAB „Garant Diving“. 

Pasitelkus du mokslinius tiriamuosius laivus – Klaipėdos universiteto laivą „Mintis“ ir „Garant Diving“ laivą „Baltic Explorer“, tyrėjų komanda išžvalgė beveik 137,5 kvadratinių kilometrų plotą. Pristatytoje ataskaitoje pateikiama išsami informacija apie atliktus jūros dugno tyrimus, kuriuos sudarė paviršiniai hidrografiniai ir seklieji geofiziniai jūros dugno tyrimai. Atliktų tyrimų pagrindu tyrėjai pateikė rekomendacijas dėl giliųjų ir sekliųjų gręžinių ir statinio zondavimo vietų. Jūros dugno tyrimai bus tęsiami toliau. 

 

Konkursą, kuriame numatoma atrinkti vėjo elektrinių parko Baltijos jūros vystytoją,  planuojama skelbti kitų metų rugsėjo mėnesį. Planuojama, kad 30–40 kilometrų nuo kranto nutolęs vėjo elektrinių parkas galės sukurti apie 1300 darbo vietų, o per metus galėtų pagaminti apie 2,5 –3 TWh elektros energijos, kas sudarytų beveik ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio. 700 MW galios jūrinio vėjo elektrinių parko projektas turėtų būti įgyvendintas 2028 m. 

Primename, kad vėjo elektrinių parkas Lietuvos Baltijos jūroje yra laikomas vienu svarbiausių Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje bei Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos įgyvendinimo priemonių plane numatytų projektų, kurio tikslas yra padidinti vietinės elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir atitinkamai sustiprinti šalies energetinę nepriklausomybę.