Grįžti į naujienas

Nuo balandžio 7d. neberibos judėjimo tarp visų savivaldybių

#Nuomonės
Nuo balandžio 7d. neberibos judėjimo tarp visų savivaldybių
Data
Autorius
Kategorija
Nuomonės
Žymos
COVID – 19 | KARANTINAS | KARANTINO LENGVINIMAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Vyriausybė, planavusi spręsti dėl judėjimo ribojimų pratęsimo, antradienį į posėdį nesirinks. 

Judėjimo ribojimas tarp savivaldybių nebus pratęstas ir nustos galioti naktį iš antradienio į trečiadienį, pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

"Priemonė, kaip judėjimo ribojimas yra išsisėmusi savo galimybes. Ši priemonė baigia savo darbą, mes jai esame labai dėkingi, ji padėjo Lietuvai nuvažiuoti nuo rekordinio kalno. Dabar Vyriausybė visą savo mąstymą ir pajėgas skiria į testavimą, vakcinavimą ir visuomenės kvietimą laikytis atstumų, dėvėti kaukes ir laikytis namų ūkių", - sakė A. Dulkys.

Velykinis judėjimo ribojimas buvo priimtas tik ribotam laikui.

Pasak sveikatos apsaugos ministro, šiuo metu pastebimas padidėjęs užsikrėtimas gamybinėse įmonėse, švietimo įstaigose, dėl kaukių ar atstumų nesilaikymo, todėl toliau riboti judėjimą nebemato tikslo. 

Visuotinis karantinas Lietuvoje galioja iki balandžio 30-osios, jis įvestas pernai lapkričio 7-ąją.

Paklaustas, ar nesibaimina dėl viruso plitimo panaikinus ribojimą judėti, ministras teigė, kad bet koks atvėrimas gali turėti riziką. Jeigu judėjimo ribojimo kontekste mes visuotinai ieškome išimčių, tai patys ir paverčiame tą priemonę neefektyvia. Šiuo metu atvertuose prekybos vietose pastebimas minimalus viruso plitimas. Daugiausia užsikrėčiama švietimo įstaigose, namų ūkiuose, gamybinėse įmonėse. 

Šiuo metu užsikrėtimų situacija negerėja.

Ministrų kabinetas šią savaitę dar spręs dėl pareigūnų skiepijimo, bei prekybos atlaisvinimo. 

"Šiuo metu diskutuojame, kad daugiausiai logikos yra atlaisvinti prekybos vietas atvirose erdvėse, bet dėl to spręsime rytojaus pasitarime ir posedyje", - sakė A. Dulkys.