Lietuvos kariuomenė: kritiškai vertinkime viešoje erdvėje pasirodančią informaciją, išlikime ramūs

Lietuvos kariuomenė: kritiškai vertinkime viešoje erdvėje pasirodančią informaciją, išlikime ramūs
AA

Lietuvos kariuomenė teigia pastaruoju metu sulaukusi daug užklausų dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie nuo Baltarusijos link Lietuvos judančias karinės technikos kolonas, todėl reaguoja ir dalinasi savo vertinimu.

Mūsų principinė pozicija nesikeičia - sakysime tik tiesą, o tiesa šiuo metu tokia, kad dabartinis karinis aktyvumas Baltarusijoje jokios įtakos Lietuvos saugumui neturi. Situaciją stebime, analizuojame ir vertiname. Tai darome nuolat.

Bataliono dydžio vieneto karinė technika Baltarusijoje gali judėti bet kuria kryptimi - tai dar nieko nereiškia. 1993 metų rugpjūčio 31 dieną Lietuvą paliko paskutinė okupacinės kariuomenės kolona, nuo tada ir iki dabar treniruojamės kasdien, kad tokios kolonos net neturėtų minties kirsti mūsų sienų.

Primename, kad Lietuvos kariuomenėje šiuo metu yra apie 20 000 karių. 1000 Algirdo bataliono karių su Vilkais šiuo metu budi Greitojo reagavimo pajėgose ir yra pasiruošę reaguoti nedelsiant. Kelios dešimtys kilometrų nuo sienos su Baltarusija kasdien treniruojasi sunkusis JAV tankų batalionas. Šiuo metu į Lietuvą pratyboms atvyksta 41 Vokietijos brigada su 240 karinės technikos vienetų ir 600 karių. Rukloje nuolat budi priešakinių pajėgų batalionas, Šiauliuose - sąjungininkų naikintuvai.

Kritiškai vertinkime viešoje erdvėje pasirodančią informaciją ir žinoma, išlikime ramūs ir budrūs", - rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

Ikona, uždaryti