Lietuva apsisprendė: priimtas sprendimas dėl karantino

Lietuva apsisprendė: priimtas sprendimas dėl karantino
AA

Šiandien vykusiame Lietuvos Vyriausybės posėdyje buvo pritarta dėl karantino paskelbimo Lietuvos Respublikos teritorijoje pripažinimo netekusiu galios.

A. Veryga atsižvelgdamas į palaipsniui gerėjančią COVID-19 situaciją Lietuvoje pateikė siūlymą atšaukti karantiną visoje šalyje. Vyriausybė jam pritarė. Karantino atšaukimas pradės galioti nuo birželio 17 dienos.

Šiuo metu 41 savivaldybėje jau kelios savaitės nėra registruojama naujų COVID-19 infekcijos atvejų. "Situacija yra pakankamai saugi, kad karantiną būtų galima atšaukti", - sakė A. Veryga.

 

"Nėra taip, kad mes grįžtume į mums įprastą gyvenimą",- sakė Lietuvos ministras S. Skvernelis.

Karantiną pakeis ekstremalios situacijos paskelbimas. Jis pradės galioti nuo birželio 17 dienos.

KOKIE BUS REIKALAVIMAI:

Iki liepos 16 d. 24:00 val. bus tęsiama Lietuvos vidaus sienos kontrolė.

Nuo birželio 17 d. iki birželio 30 d. renginiai atvirose erdvėse galės vykti, kai renginyje dalyvaus ne daugiau nei 700 žiūrovų ir (ar) dalyvių. Uždarose erdvėse iki birželio 30 d. renginiai galės vykti tuo atveju, kai renginiuse dalyvaus ne daugiau nei 150 žiūrovų ir (ar) dalyvių. Dalyvių ir žiūrovų skaičius bus didinamas palaipsniui kas dvi savaites.

Apsauginių priemonių, tokių kaip kaukės, dėvėjimas taps tik rekomendacija.

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas bei neformalusis vaikų švietimas gali būti vykdomi mokyklose ir kitose švietimo įstaigose, jei užtikrinamos nustatytos būtinos sveikatos saugos, higienos ir apsirūpinimo asmens apsaugos priemonėmis, nuostatos. Jei to užtikrinti nepavyksta, mokymas tęsiamas nuotoliniu būdu.

Asmens sveikatos ambulatorinės įstaigos gauna atsakomybė pačios apsispręsti ar teikti paslaugas įprastu ar nuotoliniu būdu, pasirenkant labiausiais paciento interesą užtikrinantį variantą.

 

 

Ikona, uždaryti