Klaipėdos uostas per audrą incidentų išvengė

Klaipėdos uostas per audrą incidentų išvengė
AA

Vakar vakare pajūryje siautėjusi audra buvo viena stipriausių audrų per pastarąjį dešimtmetį. Didžiausias fiksuotas vėjo greitis – 37,9 m/s.

Uoste esanti įranga užfiksavo, kad bangų aukštis buvo 5–6 metrai. Įsismarkavęs vėjas gerokai pakėlė ir vandens lygį – uosto akvatorijoje jis siekė maždaug 130 cm.

„Audrai uostas atsakingai ruošėsi. Kaip ir įprasta, apie stiprų vėją buvo įspėti visi uosto naudotojai, kad pasirūpintų krovos įranga ir kitu turtu, įspėjimus gavo ir kapitonai, kurie privalėjo pasirūpinti, kad laivai saugiai stovėtų prie krantinių. Laimei, nors vėjas buvo itin stiprus, rimtų incidentų išvengta. Vieno laivo kapitonas paprašė vilkikų pagalbos, kad jie padėtų saugiai stovėti prie krantinės, kito laivo, laukusio įplaukti į uostą, kapitonas priėmė sprendimą audrą pralaukti jūroje, išmetus inkarus ties Karkle“, – pasakojo Adomas Alekna, Klaipėdos uosto kapitonas.

Šį rytą, 9 val., laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta, vėjo greitis siekia 14-17 m/s. 9 val. į uostą įplaukti laukė 3, o išplaukti – 5 laivai.

Reklama Ikona, uždaryti