Valdorfo pedagogikos Klaipėdoje pradininkė, įkūrė „Vaikų ugdymo akademiją“

Valdorfo pedagogikos Klaipėdoje pradininkė, įkūrė „Vaikų ugdymo akademiją“
AA

Pradinių klasių mokytoja metodininkė, Valdorfo pedagogikos Klaipėdos mieste pradininkė, turinti 18 metų pedagoginio darbo patirtį, Daiva Markevičienė subūrė talentingą komandą ir atidarė „Vaikų ugdymo akademiją“, kuri, kaip pati sako, yra pirmoji privati pradinio ugdymo mokykla Klaipėdoje, kurioje visose klasėse bus taikomi Valdorfo pedagogikos elementai.

„Tai – nevalstybinė mokykla, papildanti švietimo sistemą alternatyviuoju bei humanistiniu mokymosi modeliu“, - teigia „Vaikų ugdymo akademijos“ įkūrėja Daiva Markevičienė.

Akademijos ugdomoji veikla grindžiama tokiomis vertybėmis, kaip drąsa, tiesa, dora, ramybė, meilė, taika, kilnumas ir humaniškumas.

Šaulių g. 56, Klaipėdoje įsikūrusi akademija bendradarbiauja su KU Humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetu, Lietuvos Šaulių sąjunga, Klaipėdos Gamtos mokykla, Kauno Valdorfo mokykla, Klaipėdos Gedminų progimnazija, VšĮ lopšelis-darželis „Niektauza“, VšĮ lopšelis-darželis „Mažųjų pasaulis“ bei partneriais iš Vokietijos.

 

Mokykla dirba iš širdies į širdį

„Akademijoje propaguojame betarpišką bendravimą ir bendradarbiavimą. Augindama savo dvi nuostabias atžalas, puikiai supratau kaip tai yra svarbu ne tik mokytojams, vaikams, bet ir tėveliams“,- pasakojo D. Markevičienė.

Pasak mokyklos įkūrėjos, vadovaudamiesi Valdorfo metodika, vaiką pažįsta kaip individualią visumą - kūrinį, kuris mokytojo profesionalumo dėka, tampa visapusiška asmenybe.

Mokykla orientuota į jaunojo klaipėdiečio ugdymą, kuris per įvairias edukacijas, išvykas, projektines veiklas, klausant svarbių Klaipėdos kraštui, įžymių žmonių, įgija žinias, kurias turi žinoti kiekvienas išsilavinęs klaipėdietis. Pasak Daivos, akademijos mokiniai žinos kiekvieną savo krašto kampą ir kampelį. Žinos Klaipėdos krašto istoriją.

Akademijoje vaikui žinias perteikia kitokiais būdais, per gyvenimo prasmės suvokimą ir pavyzdžius gyvenimui.

Mokyklos ideologija:

  • ugdyti dorą, pilietišką, tolerantišką klaipėdietį. Pažindinant jį su Klaipėdos krašto istorija, žmonėmis, muziejų veikla, vykdant pažintines edukacines ekskursijas, išvykas.
  • puoselėti vaiko prigimtinį norą pažinti save, pasaulį kuriame gyvena, per praktinį mokymąsi - kitų mokymą, tyrinėjimą, bendravimą, bendradarbiavimą, sociokultūrines veiklas,
  • auginti laimingą, sveiką, pasitikintį savimi, linkusį bendradarbiauti, mylimą ir mylintį vaiką,
  • suformuoti gerus visą gyvenimą besitęsiančius ryšius,
  • išmokyti vaiką būti atsakingu suaugusiuoju ateityje,

„Akademija – tai mokytojų, tėvelių ir vaikų bendruomenė!“, - apibendrino akademijos savininkė.

 

Tai mokytoja, dirbanti pagal savo širdies balsą

Daiva prisipažįsta savo pašaukimą tapti mokytoja atradusi dar vaikystėje, kai išgirdo klausimą „kuo būsi užaugusi?“. Mokytojų darbas ją nuolatos žavėjo, ir pamažu iš „mokyklos“ žaidimų su kiemo draugėmis, tai tapo jos studijų keliu. Baigusi Vaikystės pedagogikos studijų programą KU Pedagogikos fakultete, mokslus tęsė magistratūroje, o po to susipažino su Valdforfo pedagogikos ypatumais mokymuose Kaune.

Šiandien Daivą Markevičienę galima sutikti ne tik dirbant su vaikais, bet ir kaip lektorę konferencijose apie alternatyvų ugdymą, ar praktinių seminarų dalyvę. Delfi portale Daiva buvo nominuota projektui „Herojai tarp mūsų“. Kaip pati sako, jos pedagoginis kelias – tai nuolatinis tobulėjimas.

 „Mokyklos idėja „nešiota“, auginta iš meilės vaikui, iš rūpesčio kitu žmogumi ir ilgametės pedagoginės patirties. Tikiu mokyklos vizija, vertybėmis, žmonėmis, kuriuos subūriau dirbti drauge. Tikiu ir esu be galo dėkinga tėveliams, kurie palaiko mus ir yra drauge“, - atvirauja „Vaikų ugdymo akademijos“ įkūrėja.

 

Priėmimo sąlygos

Vaikų ugdymo akademija vaikus priima 2021-2022 m. vaikučius nuo 5 iki 11 metų.

Priėmimas vyksta  3 etapais:

I etapas – individualus susitikimas, pokalbis.

II etapas – prašymo, bei kitų dokumentų pateikimas.

III etapas – tėvams/globėjams pateikiama mokymo sutartis ir aptariamos jos sąlygos. 

 

Kodėl akademija?

Akademijos pavadinimas kildinamas iš Antikos vietovės, kur šventoje girioje buvo palaidotas graikų mitologijos didvyris Akademas ir toji giria pavadinta Akademija. Kai maždaug nuo 387 m. pr. m. e. Platonas ėmė dėstyti paskaitas šioje vietovėje toje vietoje buvo įsteigta Platono akademija.

Platonas didelį dėmesį liepė kreipti į mažamečių vaikų ugdymą. Jo nuomone, žmogus iš prigimties yra linkęs mėgdžioti. Kuo anksčiau jis pradeda mėgdžioti geruosius pavyzdžius, tuo geriau visai visuomenei. Savo mokymu Platonas siekė supažindinti su asmenybėmis ir mokyti gėrio bei teisingumo pažinimo.

Tad mūsų organizacija pasirinko Akademijos pavadinimą. Žymintį, kad tai Klaipėdos mieste pirmoji Vaikų ugdymo akademija, auginanti asmenybių Lietuvą. Vaikų ugdymo akademijos pedagogai puikus pavyzdys mūsų mažajam akademikui. Mokytojai pasirengę perteikti visas sukauptas gerąsias patirtis, žmogiškąsias vertybes neatsiejamai nuo akademinių žinių svarbos. Pasitelkiant Valdorfo pedagogikos elementus ugdymo procese įvyksta įprasti, bet nepaprasti dalykai. Mokytojas yra kūrėjas, o vaikas – Mūza.

 

Susisiekite

„Vaikų ugdymo akademija” kviečia jaunuosius klaipėdiečius prisijungti.

www.vaikuugdymoakademija.lt

Akademijos adresas: Šaulių 56, Klaipėda.

Susisiekite: tel.nr. +370 67524444, +370 61641426 arba el. paštu: info@vaikuugdymoakademija.lt

 


REKLAMINIS STRAIPSNIS

Reklama Ikona, uždaryti