Tarptautinis tiksliųjų mokslų konkursas dedikuotas Klaipėdos miesto 770 – ties metų jubiliejui

Tarptautinis tiksliųjų mokslų konkursas dedikuotas Klaipėdos miesto 770 – ties metų jubiliejui
AA

Klaipėdos valstybinės kolegijos technologijų fakultete jau penktą kartą surengtas Tarptautinis tiksliųjų mokslų konkursas ,,Sužinok-Apskaičiuok-Įsimink 2022“. Tradiciškai jo organizatoriais tapo Aplinkos ir statybos inžinerijos katedra ir  fakulteto matematikos dėstytojai. Šių metų renginys skirtas Klaipėdos miesto 770 – ties metų jubiliejui paminėti, nes miestas klesti, kol jame netrūksta jaunųjų talentų, jaunų žmonių – kuriančių, mąstančių, besimokančių – savo ir miesto ateities labui. 

Renginys žinomas Lietuvoje, tad svečių netrūko: dalyvavo Šiaulių, Kauno, Utenos, Ukmergės, Šilutės ir kt. miestų aukštųjų mokyklų, mokymo centrų ir gimnazijų atstovai, studentai, dėstytojai iš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Klaipėdos valstybinės kolegijos bei tarptautinė studentų komanda (Raraa Alnema, Cahit Han Aydin, Ersin Sari, Titas Gedeikis), kuri, beje, ir laimėjo konkurso I-ąją vietą. Antrąja vieta džiaugėsi KVK jungtinė Elektros ir automatikos bei mechanikos inžinerijos studijų programos studentų komanda, o trečioji vieta pelnytai  atiteko Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų komandai.

„Konkurso tikslai darniai jungiasi su aukštosios mokyklos tikslais - didinti aukštosios mokyklos matomumą tarptautinėje erdvėje, rengti daugiau išsilavinusių visuomenės narių, žinių darbuotojų, kurie geba jas naudoti ir taikyti profesinėje veikloje. Juk matematinių sprendimų reikia visur: tiek valdant internetinius duomenų srautus, tiek akcijų biržose, tiek kuriant dirbtinį intelektą, tiek internetinėse prekybos platformose, ir net paprasčiausiose programėlėse, kuriose užsisakai lėktuvų bilietus ar koreguoji nuotraukas. Su matematika pirmyn keliausime ir į dirbtinio intelekto erdves. Mūsų miestas šiais metais švenčia gražią sukaktį – 770- metų jubiliejų. Tad savo mažais darbais, savo jaunatviškais protais norime pasveikinti Klaipėdą ir palinkėti tobulėjimo, proveržio ir klestėjimo. Miestas gyvas, kol jame klesti jaunystė. Ypač džiugu, kad renginio metu vykęs seminaras ,,Tikslieji mokslai profesinės veiklos iššūkių kontekste‘‘ bendrai diskusijai suvienijo aukštųjų mokyklų, universitetų ir gimnazijų tiksliųjų mokslų dėstytojus ir mokytojus“,- akcentuoja konkurso organizacinio komiteto pirmininkė, Klaipėdos valstybinės kolegijos fizikos dėstytoja Raimonda Sūdžiuvienė. 

Ikona, uždaryti