Moksleivių mokslinėje konferencijoje dominuos saugumo mokykloje ir virtualioje erdvėje temos

Moksleivių mokslinėje konferencijoje dominuos saugumo mokykloje ir virtualioje erdvėje temos
AA

Š.m. balandžio 7-ąją Klaipėdos universitete (KU) vyks jau 10-oji, jubiliejinė, mokinių mokslinė  konferencija „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“.

Renginį, kuriame pranešimus skaitys tik pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, profesinių mokyklų ir daugiafunkcinių centrų 5-12 klasių moksleiviai, organizuoja KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto (SHMF) Pedagogikos katedros Tolerancijos ugdymo tyrimų laboratorija drauge su partneriais  Klaipėdos miesto savivaldybės Vaiko gerovės komisija bei Dvasinės pagalbos jaunimui centru.

Šiemetėje konferencijoje laukiama per pusantro šimto dalyvių iš visos Lietuvos. Moksleiviai buvo kviesti pristatyti pranešimus apie jiems aktualias kasdienėje aplinkoje kylančias problemas, jų bei kitų bendruomenės narių saugumą ne tik mokyklų aplinkoje, bet ir virtualioje erdvėje. Tai viena iš dominuojančių pranešimų temų. Pranešimuose taip pat bus aptariamos moksleivių iniciatyvos skleidžiant tolerancijos idėjas visuomenėje, savanorystės ir socialinio dalyvavimo klausimai. Iš viso konferencijoje, planuojama, bus pristatyti 26 pranešimai, jų autoriai – įvairių Lietuvos miestų ir rajonų (Klaipėdos miesto ir rajono, Kauno, Kaišiadorių, Rietavo ir kt. savivaldybių) atstovai.

Per dešimtmetį, kiek KU rengia šią konferenciją, joje dalyvavo daugiau nei 600 mokinių ir 430 pedagogų.

 

Viena iš šio renginio organizatorių, Pedagogikos katedros dėstytoja prof. dr. Ilona Klanienė sako, jog mokslininkams, kurie kuria įvairias tolerancijos ugdymo programas, ir praktikams iš Vaikų teisių tarnybos, Vaiko gerovės komisijos bei nevyriausybinių  organizacijų labai svarbu išgirsti mokinių nuomones ir įžvalgas, kaip galima kurti saugią, tolerantišką aplinką tiek realioje, tiek virtualioje erdvėje, sužinoti, kokios pagalbos iš mokyklų ir priežiūros institucijų tikisi jauni žmonės. „Svarbu įtraukti jaunus žmones į diskusiją, kas yra tolerancija, kokių grupių teisės mūsų visuomenėje neapsaugotos, kaip mokykloje ir virtualioje erdvėje sukurti saugią erdvę, kad kiekvienas rastų sau vietą joje ne virš kitų, o tarp kitų“,- sako prof. dr. I. Klanienė.

Mokinių mokslinė konferencija „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“ balandžio 7-ąją vyks KU auditorijų ir konferencijų komplekse „Aula Magna“ (Herkaus Manto g. 90-2, p/c „Studlendas“). Dalyvių registracija nuo 9 iki 10 val., pradžia – 10 val. Detali konferencijos programa bus skelbiama tinklapyje www.ku.lt nuo balandžio 3 dienos.

Reklama Ikona, uždaryti