KU užtikrino visapusišką palaikymą čia studijuojantiems jaunuoliams iš Ukrainos

KU užtikrino visapusišką palaikymą čia studijuojantiems jaunuoliams iš Ukrainos
AA

Klaipėdos universitetas, palaikydamas brutalų Rusijos karinį antpuolį vakar patyrusią Ukrainą, kaip solidarumo su ukrainiečių tauta ženklą KU miestelyje iškėlė mėlyną-geltoną vėliavą. Na, o popietę įvykusiame susitikime su KU studijuojančiais jaunuoliais iš Ukrainos KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas užtikrino jiems visapusišką paramą, sprendžiant jiems ar jų artimiesiems iškylančias problemas.

Klaipėdos universitete šiuo metu studijuoja 40 jaunuolių iš Ukrainos, daugiausia iš Chersono. Į KU vadovų inicijuotą susitikimą atvyko didžioji jų dauguma. Kreipdamasis į studentus KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas užtikrino, jog Universitetas neliks nuošaly ir visomis išgalėmis ieškos būdų, kaip padėti savo bendruomenės nariams, susidūrusiems su protu sunkiai suvokiama karine agresija ir jos pasekmėmis. „Situacija keičiasi labai greitai. karas jau vyksta. Lietuva visomis išgalėmis padės Ukrainai ir jos žmonėms. Valstybės institucijos dirba, derina veiksmus. Mes, kaip Universitetas, irgi prisidėsime prie šių iniciatyvų ir ieškosime būdų, kaip padėti jums, jūsų artimiesiems“,- sakė KU vadovas. KU vadovai studentų iš Ukrainos problemoms spręsti jau paskyrė atsakingą asmenį. Dvasinę pagalbą susitikimo dalyviams pasiūlė ir KU kapelionas Andrius Vaitkevičius.

 

Nerimastingomis nuotaikomis po vakar ryto sukrėtimo gyvenantys jaunuoliai dėkojo už palaikymą. Sakė šiuo metu net nelabai galintys suformuluoti problemų, su kuriomis jiems gali tekti susidurti. KU vadovų teirautasi, ar būtų galimybė į Klaipėdą atsikviesti karo zonoje esančius artimuosius. Buvo ir tokių klausimų, ar sienų režimas leidžia išvykti į Ukrainą ir prisijungti prie jos kariuomenės.

Prof. dr. Artūras Razbadauskas apie situaciją Ukrainoje ryte kalbėjosi su KU Baltijos istorijos ir archeologijos instituto vyresniuoju mokslo darbuotoju Artiomu Petriku, gyvenančiu Chersone, o popietę numatytas jo pasisakymas susitikime su studentais iš Ukrainos, deja, jau buvo nesėkmingas. Universiteto mokslininkas iš Ukrainos, tyrinėjantis istorines dviejų valstybių sąsajas, ryte kolegas iš Lietuvos patikino neabejojantis, jog Ukraina nepasiduos agresijai.

Reklama Ikona, uždaryti