Klaipėdos universitete įteikti diplomai 33-iosios laidos absolventams

Klaipėdos universitete įteikti diplomai 33-iosios laidos absolventams
AA

Klaipėdos universitetas (KU) šiandien išlydėjo dar vieną, jau 33-iąją, absolventų laidą. Šventiniame renginyje Klaipėdos koncertų salėje studijų baigimo diplomai įteikti 136 absolventams, kurių bakalauro ir magistro studijų programos yra trumpesnės – 3,5 ir 1,5 metų. 

universitetas

33-iojoje laidoje – radiologijos, socialinio darbo, ekonomikos, žurnalistikos, vadybos bakalaurai, slaugos, verslo vadybos, nacionalinio saugumo, visuomenės geografijos ir geoinformacinių sistemų taikymo,  profesinės etikos ir etikos audito magistrai. KU absolventų diplomai šiandien įteikti ir sėkmingai studijas baigusių 14 užsienio šalių piliečių.

Diplomantų būryje – 30 inžinerijos mokslų krypties absolventų, t.y. informatikos, chemijos, elektros bei mechanikos inžinieriai. Pasak KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekano prof. dr. V. Senčilos, tai – visomis prasmėmis brangiausi specialistai. „Išleidžiame inžinierius, kurie darbo rinkoje yra deficitinė kompetencija. Visos technologijos, kuriomis kasdien naudojamės yra inžinierių kūrybos vaisiai. Tai profesija, kurianti ateitį, ir jaunus žmones, kurie dar tik renkasi studijas, raginčiau pasirinkti inžineriją kaip perspektyvią būsimos karjeros sritį“,- sako prof. dr. V. Senčila.

KU baigimo diplomai su pagyrimu įteikti dviem magistrams – Daivai Statkuvienei (Profesinės etikos ir etikos audito magistro studijų programa) bei Viliui Kuokalai (Visuomenės geografijos ir geoinformacinių sistemų taikymo magistro studijų programa). Pasveikinta radiologijos bakalauro studijas su pagyrimu baigusi Guoda Klemenytė. Vienkartinėmis KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekano premijomis už puikius studijų rezultatus apdovanoti 2 šio fakulteto absolventai D. Amofa-Appiah bei Dominykas Račkus.

Įteikdamas diplomus absolventams KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas linkėjo rasti savąją vietą gyvenime, būti naudingais ir vertinamais bendruomenėje. „Mūsų noras ir nuoširdus linkėjimas jums, kad nesustotumėt ir tobulėtumėt. O svarbiausia, kad neprarastumėt ryšio su Klaipėdos universitetu ir būtumėt savojo Alma Mater, savojo krašto patriotai ir kūrėjai“,- sveikinimo kalboje akcentavo KU rektorius.

Sėkmingai universitetinio mokslo etapą baigusius absolventus pasveikino KU tarybos pirmininkas,  Vakarų laivų gamyklos generalinis direktorius A. Šileika, Klaipėdos miesto meras A. Vaitkus, KU studentų sąjungos lyderis A. Čurovas.

Šventiniame renginyje pagerbti 3 per pastarąjį pusmetį disertacijas apgynę mokslų daktarai: ekologijos ir aplinkotyros mokslų daktaras Julius Morkūnas („Baltijos jūroje žiemojančių paukščių priegaudos priekrantės žvejyboje ir jūros šiukšlių prilesimo kiekybinis įvertinimas“, mokslinė konsultantė prof. dr. P. Quillfeldt, Gyseno Justo Lybigo universitetas, Vokietija), dr. Tomas Čepaitis, parengęs ir apgynęs mokslinį darbą Transporto inžinerijos srityje „Kogeneracinio organinio Rankine'o ciklo racionalios struktūros formavimas laivo eigos varikliui eksploatacijos sąlygomis“ (vadovas prof. habil. dr. S. Lebedevas; dr. Arvydas Urbis, apgynęs disertaciją fizinės geografijos srityje „Kuršių nerijos kopų ir miško kraštovaizdžio estetinio patrauklumo vertinimas“ (vadovas prof. dr. R. Povilanskas).