Klaipėdoje įvyko jau devintus metus organizuojama studijų mugė „Studijų regata 2024“

Klaipėdoje įvyko jau devintus metus organizuojama studijų mugė „Studijų regata 2024“
AA

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, vasario 9 d. įvyko jau devintus metus Klaipėdos miesto savivaldybės organizuojama studijų mugė „Studijų regata 2024“.

studijų regata

 

Mugėje dalyvavo net 27 profesinio udgymo ir aukštosios mokyklos. Kaip ir kasmet, į „Studijų regatą 2024” lankytojai sugūžėjo iš visos Lietuvos: Kauno, Šiaulių, Naujosios Akmenės, Jurbarko, Kybartų, Salantų ir kt. miestų. Iš viso mugėje apsilankė net 7886 lankytojai.

Jaunuoliai turėjo progą gyvai pasikalbėti su mokymo įstaigų atstovais, užduoti rūpimus klausimus apie studijų skirtumus, naujoves, sužinoti, kokios specialybės šiuo metu yra patraukliausios darbo rinkoje.

ku

Mugės dalyviai stebino savo išradingumu – „Studijų regatoje 2024” buvo galima iš arti apžiūrėti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pristatytą naujutėlaitį katerį, Lietuvos sporto universitetas suteikė galimybę apsilankyti mobilioje laboratorijoje, kurioje buvo galima sužinoti įvairius savo kūno duomenis, o Klaipėdos universitetas kvietė susipažinti su robotu vardu Pipiras, kuris pats bendravo su būsimais studentais.

regata

 

Bet svarbiausia „Studijų regatos 2024” dalis, neabejotinai, buvo moksleiviams suteikta galimybė po vienu stogu susipažinti su įvairiosiomis studijų programomis, kurias siūlo profesinės ir aukštosios mokyklos iš visos Lietuvos bei iš pirmųjų lūpų išgirsti, ką kiekviena aukštoji mokykla gali pasiūlyti geriausio ir tinkamiausio kiekvienam jaunuoliui. Šioje mugėje net dviejose scenose vienu metu įvairių sričių ekspertai skaitė pranešimus ne tik apie aukštojo mokslo galimybes, tačiau ir dalinosi asmeninėmis patirtimis.

Studijų mugėje taip pat dalyvavo ir būrys organizacijų, dirbančių su jaunimu ir kviečiančių savanoriauti. Regiono mokytojai buvo pakviesti į seminarą, kurio tema ­– „Pasirūpinimas savimi stiprinant emocinę sveikatą“ – vedė Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojos, psichologės, sertifikuotos mindfulness ir atjautos metodikų mokytojos Jurgita Vainauskienė ir Lina Jakaitė. Dalyvavusiems pedagogams buvo įteikti elektroniniai kvalifikacijos kėlimo sertifikatai (juos išdavė Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras).  

Renginį vainikavo Remio Retro koncertas.

studijų regata