Klaipėdoje atidaryta nauja pradinė mokykla: unikali Valdorfo pedagogika ir individualus dėmesys

Klaipėdoje atidaryta nauja pradinė mokykla: unikali Valdorfo pedagogika ir individualus dėmesys
AA

Šiandien, rugsėjo 1-ąją prie akademinės bendruomenės Klaipėdoje prisijungė nauja mokykla. Uostamiestyje atidaryta pirmoji privati pradinė akademija, kurios klasėse bus taikomi unikalūs Valdorfo pedagogikos elementai.

vaikų ugdymo akademija

Klaipėdoje, Šaulių gatvėje, įsikūrusi „Vaikų ugdymo akademija“ dėmesį skiria tiek akademinių žinių įtvirtinimui, individualiai pritaikant metodiką pagal vaiko amžių ir raidą, tiek gyvenimiškos patirties įgijimui.

vaiku ugdymo akademija

„Ilgai laukiau šios akimirkos. Eilę metų „nešiota“ ir iš meilės vaikui auginta mokyklos idėja šiandien tampa ypatingais namais, kuriuose bus mokoma iš širdies į širdį. Talentinga akademijos komanda dega meile kokybiškam ugdymui ir nekantrauja atskleisti akademijos vaikučių gebėjimus, žadinti jų smalsumą ir ugdyti savarankiškumą bei motyvaciją stengtis. Dėkoju gausiai akademijos bendruomenei ir linkiu sėkmingų mokslo metų“ , - atidarymo šventėje kalbėjo akademijos įkūrėja, Valdorfo pedagogikos Klaipėdos mieste pradininkė, turinti 18 metų pedagoginio darbo patirtį, Daiva Markevičienė. 

daiva markevičienė vaikų ugdymo akademija

Pirmieji Klaipėdoje mokins viešojo kalbėjimo

„Vaikų ugdymo akademija“ - pirmoji pradinio ugdymo mokykla Klaipėdoje, kurioje vaikai lavins viešojo kalbėjimo įgūdžius nuo mažų dienų.

Pasak D. Markevičienės, praktika rodo, kad vaikai, jau baigdami pradinę mokyklą, pradeda suprasti ir jausti viešojo kalbėjimo baimę, kuri lydi visą jų tolesnį mokymosi laikotarpį ir formuoja jį kaip nepasitikinčią savimi visuomenės dalelę.

Atsižvelgus į vaikų amžių bus ugdomas kalbos suvokimas ir supažindinama su scena, plečiamas žodynas (ypač emocijoms išreikšti), ugdoma rišlioji kalba, pasakojimo, įsiklausymo ir argumentavimo gebėjimai. Taip pat lavinamas pagrindinių pojūčių (foneminės klausos, lytėjimo ir kt.), laiko suvokimas, smulkioji motorika,  atmintis, dėmesys ir pasitikėjimas savimi.

Vaikų ugdymo akademija klaipėda

„Nepervargę - neperdegę“ pedagogai

Siekdama užtikrinti geriausios kokybės ugdymą, akademijos įkūrėja Daiva Markevičienė visada sprendimus priiminėjo atsižvelgdama į naudą vaikui. Vienas tokių žingsnių buvo pasirūpinti, kad klasėse esantys pedagogai galėtų pilnavertiškai rūpintis jiems priskirtu vaikų skaičiumi. Vardan šio tikslo, „Vaikų ugdymo akademijoje“ klasės formuojamos neviršijant dešimties mokinių skaičiaus, todėl klasių mokytojai nestokodami energijos galės efektyviai ir individualiai skirtyti savo laiką kiekvienam mokiniui.

Unikali metodika

Akademijoje pamokos bus pradedamos netradiciniu mokymo(si) būdu: maldele, kreipimųsi į tą, kuo tikima, kuomet prašoma stiprybės ir dėkojama už prasidėjusią dieną, įsisąmoninama meilė sau ir aplinkiniams. Tuomet seks „įspūdžių minutėlės“, kuomet vaikai dalinsis buvusios dienos išgyventomis akimirkomis, mokysis suvokti savo būseną tada ir dabar bei perteikti ją žodžiais.

vaiku ugdymo akademija klaipeda

Taip pat per įvairias edukacines veiklas bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto muziejais bus ugdomas vaiko pilietiškumas ir skiepijama meilė savo gimtajam kraštui ir jo istorijai.

D. Markevičienė puikiai supranta, kad mokykla turi atsižvelgti ir į tėvelių komfortą, derinantis prie jų intensyvaus darbo ritmo, todėl „Vaikų ugdymo akademijoje“ bus galimas vaiko užimtumas ir visai dienai, kai popamokinis ugdymas vyksta iki 17.45 val.

„Akademijoje propaguojame betarpišką bendravimą ir bendradarbiavimą. Augindama savo dvi nuostabias atžalas, puikiai supratau kaip tai yra svarbu ne tik mokytojams, vaikams, bet ir tėveliams“,- pasakojo D. Markevičienė.

Susisiekite

vaikų ugdymo akademija kalipėda

„Vaikų ugdymo akademija” kviečia prisijungti.

www.vaikuugdymoakademija.lt

Akademijos adresas: Šaulių 56, Klaipėda.

Susisiekite: tel.nr. +370 67524444, +370 61641426 arba el. paštu: info@vaikuugdymoakademija.lt

Reklama Ikona, uždaryti