Dvi Klaipėdos regiono mokinių komandos varžysis tarptautiniame EU-CONEXUS mokyklų konkurso finale

Dvi Klaipėdos regiono mokinių komandos varžysis tarptautiniame EU-CONEXUS mokyklų konkurso finale
AA

EU-CONEXUS skelbto mokyklų konkurso „Think Smart, Create Green“ nacionaliniame finale, vykusiame Klaipėdos universitete, sėkmė lydėjo Klaipėdos S. Dacho progimnazijos ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos (Klaipėdos raj.) komandas, pelniusias nugalėtojų laurus 12-14 ir 14-16 metų amžiaus grupėse. 

ku

Konkursas, kurį savo šalyse rengia visi Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS universitetai-partneriai, jau trečiąkart buria moksleiviją azartiškoms komandinėms kovoms ekoidėjų kūrybos srityje. Lietuvoje šiam konkursui registravosi 18 komandų. 12-14 amžiaus kategorijoje varžęsi mokiniai turėjo sukurti savo mokyklos viziją, o vyresnėliai, 14-16 metų konkurso dalyviai, turėjo pateikti vizualizacijas, kaip pagal tvarumo, ekologiškumo principus gali būti transformuota jų pasirinkta viešoji erdvė. Visos finalininkų komandos savo projektus turėjo pristatyti ir argumentuoti viešame renginyje. Jų darbus vertino komisija, sudaryta iš Klaipėdos universiteto dėstytojų bei tvarumą puoselėjančių verslo įmonių atstovų.

Iš Klaipėdos S. Dacho progimnazijos konkursui registravosi net dvi komandos. Sėkmė nusišypsojo projektui „Tiny Green Feet Towards Environmentally Friendly School“. Moksleiviai konkursui pateikė įtikinantį ir iki smulkmenų apgalvotą aplinkai draugiškos mokyklos maketą. Tokioje mokykloje patalpų apšvietimas „sutvarkytas“ taip, kad būtų taupiai naudojama elektros energija; saugodamiesi nuo triukšmo ir taršos, mokiniai pastato sienas apželdino augalais, o juos laisto su vandeniu, surinktu per lietų; beje, ir daržovės maistui „auginamos“ mokinių sukurtos mokyklos sode, o į pamokas važiuojama tik su dviračiais.

eu conexus

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių komanda, finale pristačiusi projektą ECO-CITY, nupiešė futuristinį savo miestelio vaizdą. Populiaria „Minecraft“ programa sukurtas ateities Veiviržėnų modelis – žalioji oazė su šiuolaikiškos architektūros pastatais, kurioje nėra matyti jokių transporto priemonių. Jis kursuoja tik požeminėmis trasomis, o miesto aplinka, kurioje daug žalumos, švari ir užtikrina kokybiškas bei tvarias gyvenimo sąlygas žmonėms.

Nacionalinio finalo nugalėtojai buvo apdovanoti solidžiais prizais – belaidėmis ausinėmis. Jie taip pat pelnė teisę savo projektus pateikti baigiamajame EU-CONEXUS etape, kuriame dvejose amžiaus kategorijose varžysis net 9 valstybių komandos.

Reklama Ikona, uždaryti