Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai auginantį invazinį vėžlį. Todėl primenama, kad invazinių rūšių gyvūnų negalima laikyti namuose, dauginti ar jais prekiauti.
Vėžlys buvo paimtas ir perduotas laikinai gyvūnų priežiūros centro darbuotojų priežiūrai. O už tai, kad privačiame tvenkinyje buvo laikomas invazinės rūšies – raštuotasis vėžlys, asmeniui gresia bauda nuo 200 iki 400 eurų.
„Lietuvos invazinių rūšių sąraše yra 35 augalai ir gyvūnai. Šių rūšių žala mūsų biologinei įvairovei ypač didelė, todėl būtina neleisti joms plisti. Raštuotieji vėžliai į invazinių rūšių sąrašą buvo įtraukti todėl, kad platina salmoneliozę ir išstumia vietinę – balinį vėžlį“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Grudzinskas.
Pastebima, kad invazinės rūšys vis labiau plinta, pavyzdžiui, raštuotųjų vėžlių jau prieš keletą metų buvo aptikta Druskininkų ir Kauno ežeruose, Neryje. Be to, Lietuvoje retiems ir saugomiems baliniams vėžliams grėsmę kelia ir puošnieji vėžliai.
Taigi, radus invazinį vėžlį (kaip ir bet kurį kitos invazinės rūšies gyvūną) gamtoje, reikėtų iškart pranešti Gyvūnų globėjų asociacijai arba telefonu 112.