Šventei „Palangos stinta“ besirengiantys azartiški žvejai jau ruošia meškeres

Šventei „Palangos  stinta“ besirengiantys azartiški žvejai jau ruošia meškeres
AA

Žvejyba, kurioje stinta dešimteriopai vertingesnė net už lašišą – taip galima apibūdinti vieną iš šventės „Palangos stinta“, vyksiančios vasario 9-11 dienomis, renginių – tradicines Stintų meškeriojimo varžybas nuo jūros tilto.

Pradėta registracija

Iki garsiosios „Palangos stintos“ likus lygiai mėnesiui, azartiški žvejai jau kviečiami registruotis į tradicines Stintų meškeriojimo varžybas Mero taurei laimėti, vyksiančias vasario 10 dieną. Renginio organizatoriai neabejoja, jog norinčių išbandyti savo sėkmę nestigs, juo labiau kad ypatingų žvejybos įgūdžių šių varžybų dalyviams nereikia – pakanka suburti dviejų žmonių komandą, pasirinkti tinkamą masalą ir tikėtis sėkmės šypsnio.

Pasak šventės „Palangos stinta“ organizatoriaus Nerijaus Stasiulio, susidomėjimas Stintų meškeriojimo varžybomis yra didžiulis – vos paskelbus dalyvių registraciją, per pirmąsias tris dienas jau užsiregistravo 14 komandų iš įvairių šalies miestų, tad burti dviejų dalyvių komandą bei registruotis jau pats laikas. „Palangiškių tarp užsiregistravusių – trečdalis, likę dalyviai – iš Kretingos, Gargždų, Vilniaus, Jurbarko, Panevėžio, Tauragės. Neabejoju, kad dalyvių geografija dar labiau plėsis, – sakė N. Stasiulis bei pridūrė, jog tarp užsiregistravusiųjų yra ir jau nemažos šių varžybų patirties turinčių dalyvių. – „Užkietėję“ žvejai sako jaučiantys didžiulį malonumą Stintų šventės dieną anksti ryte, kol dar kurorte nėra didelio šurmulio. atvykti į Palangą, pasirungti su bendraminčiais žvejojant nuo jūros tilto, vėliau – paskanauti kareiviškos košės ir vidurdienį pasinerti į šventės „Palangos stinta“ siūlomas  linksmybes“.

Svarbiausia - masalas

Tris valandas žvejai nuo jūros tilto bandys pagauti kuo daugiau žuvų, ypač - stintų. Žvejojama bus su viena meškere su sistemėle iki 6 kabliukų, atsarginių meškerių skaičius neribojamas. Varžybų metu teisėjai atidžiai stebės, kad būtų laikomasi taisyklių. Dėl ypatingai blogų oro sąlygų nesant galimybei surengti varžybų, organizatoriai pasilieka teisę varžybų neorganizuoti.

Dalyvauti Stintų meškeriojimo varžybose gali bet kokio amžiaus žvejai. Pageidautina, kad  komandos turėtų savo skiriamąjį ženklą ir komandos pavadinimą. Beje, varžybų dalyviai, rinkdamiesi komandos pavadinimą, pasižymi išradingumu ir originalumu – jau dabar žinoma, jog Stintų meškeriojimo varžybose, be kitų komandų, bus ir „Kiaurs makūlis“, „Bujus“, „Kilbukas“, „Draugai“, „Bildukas“, „Žuvėdra“, „Erelio akis“.

Dar daugiau išradingumo žvejams teks pademonstruoti, renkantis masalą – kokį jauką rinktis bei kokiais būdais reikėtų bandyti prisivilioti stintą, varžybų organizatoriai nereglamentuoja. „Jauko karalystė yra didžiulė – nuo šiuolaikinių technologijų iki magijos. Daugelis žvejų labai vertina krevetes, kiti, atsižvelgdami į tai, jog stinta yra plėšri, renkasi žuvies gabaliukus, įvairias lervutes ir kita, o kai kas renkasi „magiškus paspjaudymus“, galimai nešančius sėkmę, –  su šypsena kalbėjo N. Stasiulis. – Visiems yra žinoma, kad žuvis kimba ne ant kabliuko, o ant jauko, tad rinkdamasis jį žvejys pademonstruoja savo meistriškumą“.

Vertingiausia - stinta

Paskelbus Stintų meškeriojimo varžybų finišą, teisėjai visų dalyvių akivaizdoje svers komandų sugautą laimikį. Varžybų nugalėtojai bei prizininkai bus nustatomi pagal sugautų žuvų svorį – vienas gramas lygus 1 taškui. Stintos sveriamos atskirai, o ir jų vertė dešimteriopai didesnė – sugautų stintų vienas gramas lygus 10 taškų. Esant lygiam svoriui, aukštesnė vieta bus skiriama dalyviui, kuris sužvejojo daugiau stintų. Esant lygiosiomis ir šiuo atveju, laimės ta komanda, kurios dalyvių amžiaus suma yra mažesnė.

Kasmet stintų meškeriojimo varžybose sėkmę išbando apie 40 komandų. Tiesa, ne visuomet žvejams pavyksta pagauti stintų. Varžybų organizatoriai neslepia – būna, kad nugalėtoją lemia sužvejotų plekšnių bendras svoris, o pasitaiko, kad vos viena pagauta stinta komandai atveria kelią į nugalėtojų gretas, už savęs palikus daugiau žuvų, bet ne stintų,  pagavusius žvejus. Tačiau, pasak N, Stasiulio, juk svarbu ne tik pergalė varžybose, bet ir patirtas žvejojimo malonumas, smagiai praleistas laikas su meškere rankose bei galimybė pasijusti tikru Stintų šventės dalyviu.

Vasario 9-11 dienomis

Įvairių renginių, pramogų, smagios muzikos bei gardaus maisto turtinga šventė „Palangos stinta“ į didžiausią šalies kurortą pramogautojus sukvies vasario 9-11 dienomis.

Reklama Ikona, uždaryti