Šiukšlinti Klaipėdoje darosi nepatogu – aplinkosaugininkai atlieka sėkmingus slaptus pirkimus

Šiukšlinti Klaipėdoje darosi nepatogu – aplinkosaugininkai atlieka sėkmingus slaptus pirkimus
AA

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko kontrolinį pirkimą iš asmens, skelbimų portale siūlančio išvežti atliekas. Paaiškėjo, kad veikla buvo vykdoma neteisėtai. 

 

Asmuo atliekas rinko ir vežė ne tik neturėdamas tam teisės (veikla neregistruota Atliekų tvarkytojų valstybės registre), bet ir ketino jomis atsikratyti, o ne perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams. Šiuo metu tyrimas tęsiamas. 

Tai jau ne pirmas Klaipėdos aplinkosaugininkų kontrolinis atliekų išvežimo paslaugos pirkimas. Kovą nustatytas asmuo taip pat vykdė atliekų surinkimo ir vežimo veiklą neturėdamas tam teisės. Jis teigė nežinojęs, kad reikia registruotis Atliekų tvarkytojų valstybės registre.  

Vis dėlto šis asmuo atliekas veždavo į UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro  Klaipėdos regioninį nepavojingųjų atliekų sąvartyną ir į Klaipėdos regiono komunalinių atliekų mechaninio apdorojimo aikštelę. Šią informaciją patvirtino ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras.  

Asmeniui Klaipėdos aplinkosaugininkai suteikė informaciją apie atliekų tvarkymo reikalavimus norint legaliai vykdyti atliekų surinkimo ir vežimo veiklą. Už nustatytą pažeidimą jam pritaikyta administracinė atsakomybė.