Priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms perduota 20 naujų automobilių

Priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms perduota 20 naujų automobilių
AA

Antradienį, Lietuvos priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms (PGV) perduota 20 „Nissan X-Trail“ automobilių prevencinei veiklai. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsigyti specialiosios paskirties automobiliai (SLA) bus naudojami reaguojant į incidentus, taip pat darbui prevencinėje veikloje.

Automobiliai iškeliaus į Vilnių, Švenčionis, Alytų, Biržus, Ignaliną, Kupiškį, Pasvalį, Rokiškį, Klaipėdą, Kretingą, Kauną, Jonavą, Prienus, Marijampolę, Šiaulius, Telšius, Mažeikius ir Kuršėnus.  Keturi iš jų yra septynių sėdimų vietų,  šešiolika – penkių sėdimų vietų. Vieno automobilio kaina 35 453 eurai.

Šio perdavimo metu taip pat buvo pristatytas automobilis, skirtas ir paruoštas priežiūros pareigūno darbui. Pagal patvirtintą valstybinės priešgaisrinės priežiūros (toliau –VPP) pareigūno ir jo mobiliosios darbo vietos (automobilio) aprūpinimo priemonėmis standartą, VPP pareigūnai aprūpinti: asmeninėmis apsaugos priemonėmis, darbo įrankiais, įvairiais matavimo prietaisais, mobiliaisiais spausdintuvais, apšvietimo, gelbėjimo ir kriminalisto priemonėmis.

Kaip teigia ministrė A. Bilotaitė, šiandien ugniagesiai gelbėtojai labiau motyvuoti, turi visas būtinas, oriam darbui tinkamas priemones, atnaujinta įranga.

Pernai įsigijus beveik 80 naujų auto cisternų, gaisrinės technikos parkas atnaujintas neatpažįstamai (iki 2021 m. virš 40 procentų šių automobilių parke buvo senesni nei 15 metų.  Ketvirtadalis – sovietmečio palikimas). Gelbėjimo darbams aukštyje atlikti ugniagesiams pernai perduotos ir 8 automobilinės kopėčios, dar 6 planuojama įsigyti šiemet.