Paminėtas Klaipėdos uosto prijungimo prie Lietuvos 100-metis

Paminėtas Klaipėdos uosto prijungimo prie Lietuvos 100-metis
AA

1923 metų sausį Lietuvai atgavus Klaipėdą, birželio 27-ąją šaliai perduotas ir Klaipėdos uostas. Šimtmečio jubiliejaus proga, antradienį prie Klaipėdos uosto direkcijos administracinio pastato iškilmingai buvo pakelta įspūdingo dydžio vėliava, uoste esantys laivai sveikino savo garsiniais signalais, o šokėja Inga Briazkalovaitė atliko vertikalų šokį ant Uosto direkcijos administracinio pastato. 

klaipėdos uostas

 

„Šalis be uosto – tarsi mašina kiauromis padangomis. Lyg ir mašina, bet nevažiuoja, paslaugos reikia prašyti kaimyno. Ekonominiam nepriklausomumui šaliai uostas yra būtinas ne tik kad importavai apsirengę būtume, stalus puoštų egzotiški svečių šalių valgiai, galėtume mėgautis kava ar nusipirkti ne automobilį iš užjūrio, bet ir dėl to, kad turtingam ponui ar jo įmonei ieškant, kur investuoti savo santaupas, dažnai uostas būna esminė sąlyga lyg augalui lietus. Man uostas yra tarsi gyvas paveikslas, nuo kurio negali atitraukti akių. Vis kitokie gražuoliai laivai, lyg gervės savo snapus iškėlę kranai, daugybės žmonių judesys ir milžiniškos galimybės kūrybai: kaip jį, uostą, padaryti dar naudingesnį Lietuvai“, - teigė Klaipėdos uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

algis latakas

Antradienio vakarą, 18 val., Uosto direkcija ir AB Smiltynės perkėla klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į nemokamą pažintinę ekskursiją po uosto akvatoriją. Jos metu bus pristatytos Klaipėdos uoste vykdomos veiklos ir teikiamos paslaugos, uosto vystymo kryptys, vykdomi projektai ir įdomiausi istorijos faktai. Ekskursija startuos Šiauriniame rage, Senojoje Smiltynės perkėloje, kur lauks keltas „Nida“.

19 val. Uosto direkcija ir UAB „Towmar Baltic“ kviečia į Kruizinių laivų terminalą, kur savo šokį Klaipėdos uosto perdavimo Lietuvai 100-mečiui pažymėti dovanos vilkikai.

Ikona, uždaryti